Perry Rhodan Neo 265 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan Neo, svazek 265
Název:Mistr špionů
(Meister der Spione)
Autor:Ruben Wickenhäuser
Cyklus:5.epocha / Temná doba Arkonu
Vydáno poprvé:11. listopadu 2021
Vydáno v češtině:-
Hlavní postavy románu:

Kal Hersher neboli Lexx da Perkoll

Perry Rhodan

Mirona Thetin

Gucky

Drevis da Utmost

Před téměř sedmdesáti lety se astronaut Perry Rhodan stal prvním člověkem, který se setkal s mimozemšťany. Od té doby lidstvo rozšířilo sféru svého vlivu a kolonizovalo vzdálené sluneční soustavy.

V roce 2102 se však Země a Měsíc nečekaně dostanou do vzdálené kulové hvězdokupy M 3. Rhodan se vydává s vesmírnou lodí SOL tuto událost zvrátit a uvízne 10‘000 let v minulosti.

V této temné době proti sobě bojují flotily Arkonidanů a Maahků ve strašlivých bitvách. Po mnoha útrapách se terranští cestovatelé vesmírem dostanou do soustavy Arkon, kde zjistí, že obránci mají stále větší problémy.

Atlan a Rhodan proto dělají vše pro to, aby získali plány konvertorového děla, s nimiž zmizel Mistr ostrovů. Jen tak mohou zachránit svou vlastní současnost. Po této zbrani však pátrají i další strany a jsou na lovu MISTRA ŠPIONŮ...


Tajná arkonidská výzkumná stanice na Josgorrnu VI, kde se pracuje na vývoji nových zbraní v boji proti Maahkům, je zničena nepřátelskou flotilou. Jedná se o dosud nevídaný útok, protože Maahkové se odvážili na kolonii, která je oficiálně vedena jako nevýznamná, zaútočit z prázdnoty vesmíru.

Kal Hersher, neboli Faktor VI Mistrů ostrovů, který ze SOL po neúspěšné akci Mirony Thetin zmizel ze SOL i s plány konvertorového děla, plánuje další kroky. Má pochybnosti, zda osoba, která mu dala instrukce, aby plány doručil na Arkon, je opravdu Faktor I. Když se snaží najít informace o projektu SHE v databázích tajných služeb, nezjistí vůbec nic. Nejprve se vydává na Gos'Samut, svou tajnou základnu, kde se opět vtělí do role Lexxe da Perkoll a poté odlétá na Arkon II. Chce zjistit, zda s projektem SHE nemá něco společného Ewesor. Místo na povrch planety však zamíří do Gath'Etset'Moas, jednoho z nebeských měst. V hotelu se pak připojí do své osobní »aique«, přísně zabezpečeného programu, který z každé planety Arkonu shromažďuje podezřelé a užitečné informace, v tomto případě zprávy o Ewesorovi a aktivitách hnutí Alor Tantor. Nejdříve ale musí najít vhodnou kontaktní osobu, jíž je Arkonidanka Yvina da Cushad v kasinu Gos'Anetis. Poté, co spolu stráví noc, ho pozve na slavnost Stavitele oblohy, která se koná jednou za padesát let. Tam se setká s mehandorským patriarchou Serakachem. Z pozitroniky, kterou mu zpřístupní, Hersher zjistí, že jeho aique napadl někdo z Arkonu II. Nakonec se ale ukáže, že to vše byla past a Faktor VI se do ní chytí.

SOL se schovává v poli trosek nedaleko Arkonu. Rhodan s malým týmem – Atlanem, Guckym a Thorou – se rozhodne, že půjde po Hersherových stopách, aby získal plány ke konvertorovému dělu. Nejprve však musí o pomoc požádat Mironu Thetin, i přesto, že je za svou zradu, jíž jí Atlan nemůže jen tak odpustit, stále za mřížemi. Thetin si chce jejich důvěru získat zpět a ví, jak s pomocí GARTAVOURU odhalit lokaci dalších plavidel Mistrů ostrovů. Zaměří ho na opuštěné těžební stanici, kde se Mironě podaří zjistit Hersherovu pravděpodobnou nynější polohu. Na zpáteční cestě je však FAIRY zaměřen arkonidskou hlídkou a Atlan se tak opět musí vžít do role Krystalického prince. FAIRY má s eskortou namířeno na Arkon III, zatímco space-disk s Rhodanem a jeho týmem směřuje na Svět obchodu.

Když se Hersher konečně probouzí z bezvědomí, ocitá se ve společnosti Arkonidana Yerrangana da Shamos, který se netají tím, že má v oblibě mučení, pokud chce svým protějškům rozvázat jazyk. Přeruší je však Gon-Mekara Kyuna, Leticronova důvěrnice, která se domáhá informací o konvertorovém dělu. Kyuna je však zavolána k Leticronovi a mezitím se rozpoutá přestřelka: Lexxe da Perkoll přišli osvobodit Celisté. Sám Drevis da Utmost, šéf arkonidské tajné služby Turacel, se totiž dozvěděl o SHE a o zapojení Mascarena da Gonozal do tohoto projektu. Ví také o tom, že jeho agent da Perkoll je do celé záležitosti nějakým způsobem zapojen, ale po svém příletu na Arkon se neohlásil.

Perry Rhodan, Gucky, Thora Rhodan da Zoltral a Mirona Thetin přilétají na Gath'Etset'Moas. Thora je však nakonec nucena zůstat ve space-disku, protože znenadání začala trpět nevysvětlitelnými bolestmi hlavy. Zbývající trojice nejdříve neví, jak Hershera najít, pak je ale vyhlášena pohotovost v sektoru Balai 5, což se ukáže jako správná stopa. Ve vypůjčeném kluzáku se ho vydají pronásledovat, nejsou však sami, v patách mu je i několik jednotek Supertěžkých.

Hersherovi se v doprovodu Celisty s krycím jménem Zarakh'khazil zatím daří unikat, Kyuny a ostatních se zbaví ale až v momentu, kdy v podzemí odpálí nákladní vlak, což způsobí obrovské škody a zvláště chaos, díky kterému se mu povede nepozorovaně uniknout. I přes paniku, kterou vyvolal, se ale Guckymu opět Hershera podaří lokalizovat.

Leticron se na palubě své vlajkové lodi TASKAR dozvídá, že Kyuna je na cestě zpět, aby mu sdělila informace o převratném objevu – nové zbrani, která by znamenala obrat ve válce s Maahky. Leticron ale nechce, aby se tato zbraň dostala do rukou Arkonidanů, protože v tom případě už by Gon-Mekary nikdo nepotřeboval. Kyuna však při výbuchu utrpěla těžká zranění a popáleniny a její šance na přežití jsou mizivé.

Hersher nyní směřuje na Krystalický svět, kde se mu podaří zorganizovat schůzku s Ewesorem v restauraci Ahub'naj. Předtím, než k setkání dojde, je však opět napaden a už raději nevěří nikomu – ani Celistům, ani přívržencům Alor Tantor a navíc jsou tu ještě Supertěžcí, kteří ho pronásledují. Chce ale splnit rozkaz Faktoru I, tedy předat plány do rukou Arkonidanů. Za nejdůvěryhodnější osobu považuje Ka'Mascantise Karitta da Eltrem, který se momentálně nachází v Křišťálovém paláci. Zde se ho opět pokouší někdo zabít.

Mirona Thetin má tušení, že Herschel odletěl na Arkon I. Díky povolením od samotného Krystalického prince není pro Thoru těžké dostat se na domovský svět Arkonidanů, i přestože se její stav nijak nezlepšuje. Rhodanův tým je kontaktován Drevisem da Utmost, díky němuž se dozví, že Lexx da Perkoll byl viděn v restauraci Ahub'naj. Když však dorazí na místo, Thetin zde uvidí svého prvního syna Ewesora, a protože ví, jaký osud ho čeká, přemýšlí, zda ho nevarovat. Rhodan ji však přesvědčí, aby už více nezasahovala do časové linie. Ukáže se, že jsou na špatném místě, protože da Perkoll byl viděn v Křišťálovém paláci, kde se rozpoutala přestřelka, z níž nakonec Hershera dokážou zachránit. Všichni společně pak předávají Ka'Mascantisovi Karittu da Eltrem plány na konvertorové dělo. Rhodan ho pak žádá, aby z celé záležitosti on, jeho přátelé a projekt SHE byli vynecháni.

Lexx da Perkoll/Kal Hersher zůstává na Arkonu I, kde ho nečekaně navštíví Faktor I. Odhalí mu, že to ona je ve skutečnosti Anathema di Cardelah neboli Mirona Thetin, a že přichází z budoucnosti. Přikáže mu, aby se nikdy nevracel zpět do Andrumidie, protože se domnívá, že měl zemřít v soustavě Forlon. Hersherovi ale zbývá 20 let do další buněčné sprchy a ví, že by to pro něj znamenalo smrt. A to je právě to, co Thetin chce a namíří na něj zbraň. Faktor VI však není připraven zemřít, brání se, ale nakonec je při potyčce zastřelen.

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál