Laureliáni

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Laurel

Laureliáni pochází z planety Laurel a jsou to šikovní obchodníci.

Vzhled

Laureliáni jsou medúzovité bytosti, beztvarého těla. Mají nejméně pět chapadel a dobrou paměť. Jejich metabolismus je odkázán na život v načervenalé kapalině, jejíž hlavní složkou je oxid siřičitý, chlór a sloučeniny kyanidu. Kyslíková atmosféra je pro Laureliány právě tak smrtelná, jako jejich životní prostředí pro humanoidní bytosti. Proto se na kyslíkových planetách pohybují vždy v ochraně tlustých skleněných nádrží.

Planeta Laurel

Domovská planeta Laureliánů je vzdálena od Arkonu 40‘000 světelných let, od Terry pak 60‘000 světelných let.

Historie

Laureliáni jsou velice často přítomni na Arkonu I a vlastní tam celou síť podejen. Jsou to specialisté na obchod se zvířaty z jejich domovské planety, která jsou na Arkonu oblíbená pro jejich osobité a legrační schopnosti. K těmto velice cenným zvířatům patří také Mokokiové.

Roku 2105 koupila robotická imitace Oddělení III v podobě Lordadmirála Thekuse da Minterol jednoho Mokokiho v obchodě nejstarších laureliánských obchodníků na Arkonu. Tím má být také vyprovokován útok neznámé spiklenecké skupiny kolem Carbá da Minterol, který je následně skutečně proveden. Při přepadení je poškozena také skleněná nádrž obchodníka.

To byl také dostatečný důvod pro Laureliány, aby nepromyšleně zabili jednoho muže v centrále.

Aktuální data:
20.6.2021
1566 před NGL
36. Messon 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459385.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!