Herthigo Aden

z Databáze Multiversa
Informace o postavě:
Úmrtí:3582
Národ:Pozemšťané ?
Tituly:Nositel buněčného aktivátoru

Herthigo Aden byl navigátor a druhý důstojník lodi DREADFUL.

Vzhled

O vzhledu tohoto muže nejsou známy žádné podrobnosti.

Charakter

Aden byl panovačný a svou moc prosazoval bez soucitu či rozpaků. Pokusil se zničit každého, kdo mu podle jeho názoru stál v cestě.

Dějiny

Když byla Tipa Riordan zabita při zřícení DREADFULU na Wardall, vzal si její buněčný aktivátor. Hradba kolem Wardallu posloužila posádce ztroskotané lodi k přežití. Již po krátké době se Aden – s pomocí přítele jménem Parl – vyšvihl do pozice diktátora. Aby se chránil před atentáty, Aden nechal Parla, aby část hradby proměnil v pevnost. Zde žil nesmrtelný diktátor se svou osobní stráží.

Život ve věčném přítmí vedl k tomu, že část trosečník propadla šílenství a usídlila se mimo hradbu. Aden tito lidi nazýval svými „kolonisty“.

Když na Wardallu přistáli Icho Tolot a Lraton Perlat, viděl v nich Aden ohrožení své nadvlády, pokusil se je zneškodnit. Vzal si za rukojmí kolonisty a vyhrožoval, že je zabije, pokud mu Haluťané nevydají své plavidlo. Tolot společně s Parlem, který se rozhodl postavit proti svému krutému příteli, vlákali Adena do pasti. Za tím účelem zmanipulovali ochranný štít lodi. Aden přesně dle Tolotova předpokladu vstoupil pod štít, který ho odřízl od okolního světa. Diktátor se pak pokusil vystřelit na Parla, načež ho do hlavy zasáhl vlastní odražený paprsek a na místě ho zabil.

Tolot si vzal diktátorův aktivátor buněk.

Zdroj

PR 764