Chrám naříkajících mozků

Chrám naříkajících mozků, také Dům postižených mozků, se nachází na planetě Yaanzar v galaxii Naupaum. Jsou tam uloženy všechny mozky, které nemají žádnou šanci, aby mohly být vsazeni do nějakého těla.

Struktura

Jedná se o pevnosti podobnou stavbu a několik čtverečných kilometrů velké podzemní zařízení, které pochází ještě z raných dob planety. Nachází se na velkém náměstí v městské čtvrti Subdrogg. Je ozářena řadou světlometů, ale tmavošedé zdi zdánlivě všechno světlo pohlcují. Z komplexu ční věže, jejich špičky mizí v temnotě. Země kolem budovy je křivá a rozpukaná. Od okraje náměstí sahá šest ramp nahoru ke vstupům. Samotné vstupy jsou lemovány dvěma vysokými sloupy. Na jejich patě se nachází dva kvadratické piedestaly, do kterých jsou vysekána jména slavných Yaanztronů. Na čtyřech piedestalech spočívají sochy, které zobrazují neznámé bytosti z Naupaumu. Za oběma sloupy se nachází velká brána, vedle ní ještě jeden malý vstup.

Za ní se nachází ozářená hala, jejíž podlaha je vyzdobena mozaikami. V pozadí se patrný most z kamenů, na kterém stojí stovky malých postav z kovu. Stěny jsou až na držáky pochodní zcela holé. Strop není vidět, protože je zahalen v mlze.

Katakomby

Palác slouží také jako kultovní místo. Za mostem je průchod ke kamenným schodům, které představují vstup do katakomb. Místnosti v katakombách jsou plné nádržek, ve kterých se nacházejí mozky. Stejně jako na trhu zde stojí mnoho regálů, nejsou ale nazdobené. Strop a stěny jsou špinavě šedé. Lampy zde poskytují jen slabé světlo.

Má funkci uchovávat umírající a nemocné mozky tak dlouho, dokud nemohou být po definitivní smrti pohřbeni. (PR 624)

Chrám je místem šílenství a beznaděje; hrozivý paláce, kterému se všichni Yaanztroni vyhýbají. Z reproduktorů bezpočtu nádobek přichází hluk. Je to bědování zoufalých duší a vřískání šílených mozků, které se mísí do nesnesitelného zvuku (PR 623)

V některých halách jsou transparentní zvony, ve kterých plavou nemocné mozky zámožných Yaanztronů, na zvláště nápadných podstavcích ze vzácných materiálů. Hlídají a starají se o ně roboti.

Na haly navazují různé pohřební komory (Yaanztropa), ve kterých jsou zemřelé mozky ukládány do uren. Dokonce i robotům je zakázáno do těchto pohřebních komor vstupovat mimo dobu pohřbu (PR 624).

Aktuální data:
5.8.2021
1566 před NGL
3. Ansoor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459431.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!