Aizela da Onur

Informace o postavě:
Datum narození:?
Úmrtí:?
Národ:Arkonidané
Popis:typická Arkonidanka, překrásná

Arkonidanka Aizela da Onur je dcerou patriarchy Penzara da Onur. Její jméno znamená »naděje«.

Popis

Aizela je typická Arkonidanka a překrásná žena.

Charakteristika

Aizela da Onur je velice inteligentní, působí však na nešlechtičnu velice arogantně, protože si také osvojila pro Arkonidany typickou povýšenost. Je výborná pilotka a byla vycvičena pro speciální úkol, vyvolat na Sadiku mocenský převrat. Ovládá proto všechna tajemství politické agitace, propagandy a cílevědomého ovlivňování jedinců.

Životopis

Aizela patřila v roce 3102 k osobám, které byly Zewaynem da Onur, respektive jeho tyarezským symbiontem, zasvěceny do pravých událostí, které vedly k úpadku Khasurnu Onur.

V dubnu téhož roku, po smrti svého otce, se objevuje vedle Atlana. Má mu předat informace o Tyarezech a doprovodit ho na Sadik. Potřebné informace mu však chce dát teprve, když bude obnovena vážnost a moc Khasurnu da Onur.

Atlan, Aizela a Ohm Santarin cestují s REVENGE, pirátskou lodí, na Sadik. Vzhledem ke krutovládě rodu Thomin, které vede patriarcha Gart da Tromin, se Atlan rozhodne, že zosnuje převrat. Chce ale z této záležitosti vynechat USO, aby nezpůsobil mezihvězdný konflikt.

Protože se Atlan dostane do moci mutantky Camary Zaintz a na nějakou dobu zmizí beze stopy, převezme sama Aizela velení vzpoury. Použije přitom staré Santarinovy kontakty, ti se před asi deseti lety sami podíleli na neúspěšném převratu.

Gart da Tromin poručí zničit REVENGE. Loď musí uprchnout, Ohm a Aizela se vrací zpět na planetu. Při nouzovém přistání v pustině projeví Aizela své letecké dovednosti, čímž velice zapůsobí na Ohma. Cymbal seznámí Ohma a Aizelu se starými revolucionáři. Tito stále ještě činní odbojáři pomohou oběma při hledání Atlana, zárověň uspíší plány převratu. Aizela se stává symbolem a vůdčí postavou rychle narůstajícího hnutí odporu.

Aizela se účastnila osvobozování Atlana z otrockých táborů, zatímco revolucionáři vedli rozhodující úder proti da Trominům. Zaútočili na vládní budovu a zatkli Garta da Tromin. Atlan přislíbí Aizele podporu USO při převzetí moci na Sadiku.

Aktuální data:
19.6.2021
1566 před NGL
35. Messon 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459384.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!