Atlan 723 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 723
Název:Vražedné květiny
(Die Mörderpflanze)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Na příkaz Kosmokratů / Manam-Turu
« AT 722 • chronologicky • AT 724 »
Vydáno poprvé:5. srpna 1985
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3819 = 232 NGL
Dvojitá hra v systému Kraupper

Atlan, který se poněkud uzdravil, je od LÉTAVICE informován, že pomoc je na cestě, přesné informace ale loď odmítne dát. Kromě toho se právě blíží Dyodora, která je vpuštěna dovnitř. Dříve než se ještě jednou podívá pod Chipolovým pohledem na Mrothyra, připomene Atlanovi jeho trest - práci na vodním kanálu.

Podle pokynů Kraupperky odletí LÉTAVICE ke skupině oáz, tak nízko nad zemí, že neposkytne cíl Opatrovníkům volnosti. S technickými prostředky lodě je v krátkém čase vypálen do půdy kanál, ovšem ne bez škody na okolní prostředí. Protože jsou některé oázy zřejmě obydleny Opatrovníky volnosti, rozhodne se Atlan přistát v blízkosti oázy Strážců chlorofylu.

Protože věří, že je v doprovodu Dyodory v bezpečí, opustí společně s Chipolem loď. Ukáže se to být fatální chyba, trojice je přemožena Strážci a odsouzena ke smrti v obrovské masožravé rostlině. Rozsudek má být vykonán okamžitě. Volání s prosbou o pomoc k LÉTAVICI zůstane bez reakce. Konec se zdá být blízko, ale v tu chvíli se objeví Colemayn s ukradenou kosmickou jachtou JINOVATKA. Vezme odsouzené na loď a zničí obří rostlinu palubními zbraněmi. LÉTAVICE mezitím prchne do kosmu.

Colemayn vypravuje nejen o svých zážitcích, ale i o jednom radiogramu, který zachytil. Jednalo se v něm o robotovi s označením Hyp-A-442. Atlan se domnívá, že tento robot už osm let Opatrovníky řídí podle přání Hyptonů.

Aby robota odhalil, rozhodne se Atlan vklouznout do role Krauppera. Chce jít jako agent k Opatrovníkům a nabídnout jim jménem Atlana vyjednávání, ovšem jen za předpokladu, že vyjednávání povede Hyp-A-442. Jako návnada slouží zmizelá LÉTAVICE, protože Atlan a Colemayn vycházejí z toho, že o ni mají zájem nejen Opatrovníci.

S JINOVATKOU je Atlan vysazen na ostrově Adasi, kde je podle Dyodory centrála Opatrovníků. Vydá se k nejbližšímu shluku budov, kde najde několik uniformovaných. Představí se jim jako Gonozal a požaduje mluvit se šéfem, pro kterého má důležitou zprávu. Nejen, že je toto přání vyslyšeno, ale o něco později se rozhovoru zúčastní také Hyp-A-442. Pomocí malého rádia je posádka JINOVATKY tajně odposlouchává.

Gonozal tvrdí, že byl na palubě LÉTAVICE, a že její majitel pátrá po mocném protivníkovi. Možná je to nepřítel, na kterého se Opatrovníci připravovali? Gonozal tvrdí, že Atlan je připraven udělat pro přátele téměř všechno, a že se s nimi chce spřátelit. Hyp-A-442 a Opatrovníci jsou v podstatě přesvědčeni, chtějí se ale ještě pečlivě poradit, proto jejich host získá nocleh.

Atlan alias Gonozal je v noci přepaden Strážci chlorofylu a unesen. Zavlečou ho nejdříve do kosmické lodi a následně ho převezou na nucené práce na čtvrtou planetu Schryffan. Schryffan má jen velmi tenkou atmosféru, dá se tu přežít jen s pomocí masky s kyslíkem. Strážci plánují udělat planetu obyvatelnou. V jedné fóliové kopuli obdělávají Dailaové lány rostlin. Mezitím naváže Colemayn rádiový kontakt s Hyp-A-442, představí se jako Atlan a zaranžuje osobní setkání na pobřeží Adasis. Tažným paprskem je robot silně poškozen a vyzvednut na palubu JINOVATKY, načež ho Colemayn předá Dyodoře a Strážcům.

Potom letí Colemayn ke čtvrté planetě, aby osvobodil Arkonidana, kterému se mezitím podařilo vyslat z rádiové stanice ležící mimo kopuli naváděcí signál. JINOVATKU ale sledují jak lodě Opatrovníků tak i Strážců. Přesto se hvězdnému trampovi podaří přistát a Atlana osvobodit.

Následně zavolá Atlan LÉTAVICI, a přemluví ji, aby pro něj přiletěla. Zatímco přestupují, jsou ostřelováni Krauppery. Arkonidan je těsně zasažen, ale Tuffelsyt se vrhne do dráhy výstřelu. Podlehne svému zranění. Zatímco Atlan, Colemayn a Chipol odletí s LÉTAVICÍ, zůstane Dyodora u Kraupperů.

Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!