Atlan 685 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 685
Název:Fazeta z Mesanthoru
(Die Facette von Mesanthor)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Na příkaz Kosmokratů / Alkordoom
« AT 684 • chronologicky • AT 686 »
Vydáno poprvé:12. listopadu 1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3818 = 231 NGL
Střídání moci v Pyramidonu

Parillyon, poslední Yiker v Alkordoomu, se nechá společně se svými dvěma druhy propašovat kapitánem Huxem na nákladní lodi na Crynn. Snaží se dostat se k čarodějnici, ne ale aby jí zabil, ale aby jí požádal o pomoc proti Gentile Kazovi. Oficiální cestou to udělat nemůže, protože patří k rebelům z Ordardoru. Téměř dokonalé sledování a dozor na Crynnu ho přinutí ke triku; krátce před dosažením Crynnu paralyzuje nejprve své druhy, potom sám sebe - a skutečně se jim podaří nepozorovaně se dostat na Crynn.

Nejprve navštíví hospodu, kde rychle dojde ke rvačce mezi Parillyonem a dalšími opilými živými tvory. Boj skončí náhle, když do hospody vstoupí Integrál Zrtoppr (zvaný Zopp nebo 3339). Vyslýchá také Parillyona, a protože Integrál dokáže bezchybně zjistit, zda kdokoliv mluví pravdu, je situace kritická. Integrál odejde, poté co se zeptá na jméno, domovskou planetu a čas příletu. Parillyona pak jeden z přítomných hostů přesněji informuje o poměrech na Crynnu, a ten pak odlétá se svými společníky směrem k Pyramidonu, jehož polohu zná ale jen mlhavě.

Integrál 3339 mezitím zahájí vyšetřování a zjistí, že Parillyon v uvedený den mohl přicestovat pouze neoficiálně. Vyletí proto v noci ven a zaslechne Huxe zmiňovat Parillyonovo jméno. Vyslechne (a přitom zabije) kapitána a vydá se na pronásledování. Když se hledaní dostanou do blízkosti Pyramidonu, zastaví násilně Zopp jejich kluzák. Zabije Parillynovy společníky, jeho zatkne a odvede do Payramidonu. Jeho cela je z pěti stran obklopená masivními stěnami, šestou stranu tvoří tlumící pole.

Brzy na to dostane do cely společníky: Atlana, Ariena Richardsona a Floru Almuth, která má sice stále ještě amnézii, má ale jasný rozum a cítí blízkost svého dvojčete Marie, která je zřejmě zajatkyní Zulgey z Mesanthoru. Když si Flora krátce sundá psí-děličku, kterou nosí jako čelenku, skočí okamžitě Arienovi po krku. Teprve když jí Atlan čelenku znovu navlékne, stane se normální. Stydí se za své skutky, které zřejmě vykonala pod Zulgeiným vlivem. Je si jistá: kdyby na to byla připravená, nestalo by se to. Následně to svým spoluvězňům dokáže.

Atlan zjistí, že jsou hlídaní jen ztěžka viditelnou kamerou. Kamera je ale trvale namířena jen na Floru, což Arkonidana zarazí. Když Integrál vstoupí do cely a zase vyjde, všimne si Atlan, že tlumící pole překonává pomocí malého, téměř nepostřehnutelného zařízení. Vrhne se na něj, společně s Integrálem vyskočí ven, ukradne mu přístroj a vydá se na útěk. Potom Atlan propustí všechny vězně, aby vyvolal zmatek. Dva se k nim nakonec přidají: Parillyon a ropuše podobný Kjord, který se v Pyramidonu velmi dobře vyzná.

Uprchlíci jsou pronásledování ozbrojenými Integrály. Najednou se před Florou objeví žena, která vypadá jako její zrcadlový obraz, a volá její jméno. Flora se s rozpřaženýma ruka vrhne k této ženě, ale Atlan je rychlejší a svrhne ženu přes zábradlí do hlubiny. Poznal, že to nemohla být Marie, protože měla také identický oděv jako Flora, včetně psí-děličky. Okamžitě je parapsychicky napaden Florou, která ho chce zabít, když zdánlivá Marie při dopadu na zem exploduje. Byla to tedy jen past, Flora pozná svůj omyl a zbrkle se Atlanovi omluví. Druhou, zřetelně modifikovanou napodobeninu pozná Flora sama a zničí ji.

Integrálové po nich pálí stále častěji a je pořád obtížnější pronikat dál. Kjorda zabijí, Arien je zajat. Předvedou ho před Zulgeu, která ho pod hypnózou přinutí vydat informace. Sevřen psionickým tlakem není Arien schopen dostatečně rychle produkovat enzym Anti-Moosh, který ho činní imunním proti psychickým vlivům.

Zulgea nechá okamžitě zaútočit na ANIMU, která se skrývá v oblasti jižního pólu. Loď vyrazí co nejrychleji k Pyramidonu, kde se ale ocitne pod silnou palbou - Pyramidon je silně ozbrojená kosmická loď. ANIMA vysadí svou posádku a pak se nechá Crynnskou brigádou sestřelit. Roztříští se do mnoha fragmentů, jeden z nich Crynnská brigáda odvleče k Zulgee do Pyramidonu. ANIMA ale není zničená; vyslala všechnu svou životní energii do fragmentů. Ty sice nejsou inteligentní, mohou ale aktivně jedna podle svých instinktů. Prozatím jsou ale nehybné.

Flořin paradar stále zesiluje, ale daří se jí stále lépe ho kontrolovat. Její duševní pomatenost už dávno zmizela a pomalu odeznívá také její amnézie. Po nějaké době se Zulgee podaří obalit jí poutacím polem a dopravit do svých obytných prostor. Čarodějnice je do hadrů zahalená bytost, která má opuchlou hlavu, bezzubá ústa, oteklé oči a mnoho výrůstků ve tváři. Jen těžce se dá poznat, že se jedná o Flořinu sestru Marii. Marie byla vždy zosobněním zla, zatímco Flora byl úplný opak.

Dojde k psionickému duelu mezi Florou a Zulgeou; framgentu ANIMY se podaří nepozorovaně se proměnit v červovitou věc a sevřít Zulgein krk. Zardousí čarodějnici a velká část jejích vědomostí přejde na Floru. Po boji se fragmenty opět zformují v původní ANIMU; Flora převezme místo čarodějnice z Mesanthoru a rozhodne se v Kontagnatu nastolit mír. Na Atlana připadne obtížný úkol oznámit Sarah Briggs identitu a osud její matky. Parillyon je potom doprovodí na New Marion - poznal, že původní Zulgea byla pro jeho plány nevhodná. Místo toho se pokusí získat Atlana jako přítele.

Poblíž Pyramidonu sedí u táboráku Colemayn, nabíjí si revolver a je si jistý, že jednou ze šesti kulek Atlana zabije. Potom se vydá ke kosmodromu.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A685« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál