Atlan 666 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 666
Název:Souboj neoblomných
(Duell der Unerbittlichen)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Dobrodružství SOL / Bezejmenná zóna
« AT 665 • chronologicky • AT 667 »
Vydáno poprvé:9. července 1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3808
Chybrainova cesta mezi Zyrtonii

Zyrtoniové se soustředí na Chybraina. 209-Page Corder pověří na Persijigg žijícího 666-Pageho Katzullu, aby cizí rušivý faktor vyřadil. Katzulla není pro rozkaz příliš motivován a posune ho o deset dnů s odůvodněním, že naplánoval výzkumnou cestu do Gautanu. Ve skutečnosti se vydá se svou družkou Milorah do Zyrtonu.

Chybrain hledá domovskou soustavu Zytroniů. Také on ale nemůže prokouknout šokovou frontu, ačkoliv se snaží imitovat smyslové orgány Buhrlů. Doufá, že se dočká pochvaly od kosmokratů, když odstraní hrozbu Zyrtoniů.

Při letu zónou vrazí do šokové fronty kolem systému Gumb. Chybrain se přiblíží k planetě Jukk, kde dříve žil negativní národ Jukkaů. Dnes už tu existuje jen několik tisíc Jukkaů, kteří se obrátili k pozitivním hodnotám. V jedné ze tří osad žije Emulátor Perfran, který napravuje Jukky kolem sebe s pomocí regenta Tymana. Emulátor má schopnost zachycovat informace od jiných Emulátorů, a ví tak o poměrech v Bezejmenné zóně. Pro blízkou budoucnost se obává ničivých akcí Zyrtoniů, protože ti chtějí rovnováhu v Zóně opět naklopit směrem k negativu, a proto musí vyhlazovat pozitivní národy jako jsou Jukkaové. Chybrain ve formě Cary Doz naváže kontakt s Parfranem.

Katzulla navštíví na Zyrtonu Místo minulosti. V Ressawchohu se nechá starým robotem Gosemanem provést ruinami, kde objeví obrazy Vylnurů. Když mu je Goseman ukáže, dozví se přes vysílačku, že Milorah byla smrtelně zraněna. O chvíli později se ruiny zřítí.

Po svém prvním kontaktu s Parfranem zkoumá Chybrain dál systém Gumb. Přitom zjistí, že mu šoková fronta klade odpor. Když znovu navštíví Emulátora, dozví se, že zrovna došel k závěru, že už ho Jukkaové nepotřebují. V boji proti Zyrtoniům jim stejně nemůže pomoct a tak ukončí svou existenci. Poté Chybrain v podobě Parfrana k sobě povolá staršího Kenneryho. S pomocí Kenneryho připravuje Chybrain Jukky na útok Zyrtoniů, zatímco jim vypráví o Zyrtoniech a na Jukky rozdělí hmotu z druhé strany.

O sedm dnů později Zyrtoniové zaútočí. Ostatní dvě osady jsou zničeny. Pomocí hmoty z druhé strany jsou Zyrtoniové vyhnáni, potom ale nasadí svou největší loď DORS-ORS, která z venku nemůže být napadena hmotou z druhé strany. Chybrain pronikne do lodi a spotřebuje velkou část své substance, aby jí zevnitř zničil. Potom se vyčerpaně vznáší vesmírem.

Katzulla je zachráněn ze zřícených ruin. Když mu 209-Page Corder oznámí, že je Milorah mrtvá, soustředí se Katzulla plně na svůj příkaz. S lodí KRAFTEI, které velí Kemmenau, odlétá do systému Gumb.

Chybrain po návratu do systému Gumb narazí na robota z KRAFTEI, který se maskuje miniaturní šokovou frontou. Když opět přijme roli Parfrana, pozná ho zyrtonijský robot, který se maskuje jako Jukka. Poté co robot informuje Katzullu, Chybrain ho zničí. Poté informuje Wöbbekingova Ablegera Kenneryho, kdo skutečně je, a prosí ho, aby osadu na několik dnů opustil. Potom Chybrain nabere formu Kenneryho.

KRAFTEI se krátce na to objeví nad Jukky. Chybrain se poté vzdá Katzullovi, který za to při lásce k Milorah přísahá, že Jukky ušetří. S Chybrainem jako vězněm opustí KRAFTEI systém Gumb. S pomocí bomby předstírá Katzulla zničení planety.

Na Zyrtonu experimentuje Katzulla s Chybrainem, zatímco se naučí různé části svého vědomí posílat na průzkum. Dozví se tak hodně o Zyrtoniích a radě Pagů. Dozví se také, že 209-Page Corder nechal Milorah usmrtit, aby Katzullu přiměl k práci. Když to Chybrain Katzullovi prozradí, začne zosnovat pomstu.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A666« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
6.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459766.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál