Atlan 660 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 660
Název:Místo činu SOL
(Tatort SOL)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Dobrodružství SOL / Bezejmenná zóna
« AT 659 • chronologicky • AT 661 »
Vydáno poprvé:28. května 1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: červen 3808
Boj se Zelenzem, spiklencem

Píše se 8. června 3808 a Breckcrown Hayes se jen pomalu zotavuje z popálenin, které si přivodil při rozkladu Ultra, přičemž ho ošetřuje Solánka Yris Langg. Zelenzo už má mezitím tolik přívrženců, že vybavování pomocného člunu, který má pomoci Atlanovi, téměř vůbec nepokračuje. Vrcholem je, když Zelenzo nechá několik svých přívrženců odstartovat s křižníkem HLUBINOPROSTOR a pokusí se zničit stanici Pupku. Několik korvet mohou ale předtím křižník zachytit a odvléct zpět k SOL.

9. června 3808 poručí Bjo Breiskoll Bronsu Thermeckovi, aby nenápadně připravil ke startu křižníky MAGMA PLUS a ICNUSA, a postupně začal shromažďovat spolehlivé lidi z posádky. Po jednom sabotážním aktu je na místě činu spatřena Thala Sonnersy. Sice jen sbírá materiál pro svou knihu, v očích lodního vedení je ale podezřelá.

10. června 3808 provede Eldar Sonnersy atentát, který má být přijímací zkouškou k Obnovitelům. Bjo Breiskoll ho vypátrá, nemůže ale explozi zabránit. Lodní velení informuje rozrušeného muže, že při jeho atentátu přišlo o život mnoho lidí, poskytne mu ale rehabilitaci, když Obnovitele infiltruje.

Nezávisle na událostech na palubě cítí Breiskoll, že se z vesmíru blíží nebezpečí. Díky jeho pokynům je objeven hluk skalních úlomků, kteří se třetinovou rychlostí světla ženou k Pupku. Federspiel odstartuje se space-jetem a pozoruje útvar zblízka.

Thala Sonnersy dostane osobně návštěvu od Zelenza. Ten potřebuje roboty a dozvěděl se o podezření lodního vedení vůči Sonnersy. Prosí ji o pomoc. Nakonec to riskne a nechá mu do úkrytu přivést dva roboty. Tam potká svého syna Eldara.

16. června 3808 prchnout společně z úkrytu, přičemž je kryjí přeprogramovaní roboti. Přesto jsou zraněni výstřely, stačí ale zalarmovat lodní velení. To nechá na úkryt zaútočit. Zelenzo není ale chycen.

Skalní roj dorazí téměř ve stejné době k Pupku a pošle Zelenzovi výzvu, aby se pustil do svého opravdového úkolu. Potom útvar proletí Pupkem. Když Zelenzo na volání odpoví, mohou ho telepati lokalizovat. Zelenzo a jeho třináct blízkých spolupracovníků je zajato.

S MJAI-A dorazí Insider a předá Atlanovu prosbu, aby se začalo s hledáním Vulnurů. Zelenzo zjistí, že je poloemulátorem Zyrtoniů. Říká, že má za úkol zadržet SOL, kvůli jejímu vlastnímu bezpečí, od letu do Bezejmenné zóny. Zelenzo prosí o omluvení jeho negativních činů.

Křižníky MAGMA PLUS a ICNUSA odstartují do Bezejmenné zóny, aby Atlanovi přivezli posily. Solania z Terry odstartuje s SZ-2, aby v blízkosti Zóny X hledala Vulnury. Jako pomocník přejde na palubu Bjo Breiskoll.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A660« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
23.9.2021
1566 před NGL
9. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459480.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!