Atlan 629 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 629
Název:Duch pozitroniky
(Der Geist der Positronik)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Dobrodružství SOL / Anti-ID
« AT 628 • chronologicky • AT 630 »
Vydáno poprvé:24. října 1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3808
Atlanův výpad do Seleterfu

CHYBRAIN se pod Atlanovým velením přiblíží k Anterfově měsíci Seleterfu, aby reaktivoval pozitroniku OBO-1. Přístup tam je možný jen přes město Seletan, které ovládá Anterferrant Yurrht. Ten reaguje neutrálně na střetnutí na Anterfu a tak i jeho pomoc pro Solánce zůstává skrovná. Tyařino působení na Anterferranty v Seletanu selže.

V Seletanu se nachází také malá skupina Určovatelů zachování pod velením Teffernora. Její člen Efatern se ztratil, když proniknul do nově objeveného přístupu do OBO-1. Určovatelé věří na ducha pozitroniky jménem Obolorn, který má být zodpovědný za smrt Efaterna.

Přístup je ve skutečnosti kontrolován beneterlogickou Prezzarerhalterkou Kulia Aogi, která má fetiš jménem Marcoyn. Aogi pracuje na přeprogramování OBO-1, aby vyřadila Anterfer jako hrozbu.

Atlan, Tyari, Hage Nockemann a Blödel si najmou ve městě byt. Blödel odstraní většinu odposlouchávacích přístrojů, kterou tam nainstalovali Určovatelé. Jako sympatizant Aktivních se k nim v noci připlíží seletanský vedoucí stavební inženýr Pluuslock a vypráví, že Obolorn má na svědomí experty vyslané kvůli reaktivaci OBO-1. Atlan dojde k závěru, že potřebuje jako posilu Shorrna, který se nachází na CHYBRAINU. Protože místní byrokracije přímé spojení mezi obydlím a lodí neumožňuje, musí Nockemann navštívit veřejné komunikační centrum. Jeho rozhovor odposlechne bohatý makléř Visnjak. Když se scientolog od Pluuslocka dozví, že se předpokládá spojení mezi Visnjakem a Teffernorem, obává se atentátu. Nestačí ale zabránit tomu, že bude vystřeleno na Shorrnův vůz. Těžce zraněný šéf bezpečnosti je na několik dnů vyřazen.

Když se Nockemann s Blödelem chtějí ve veřejné hospodě najíst, ohrozí je klackem buřič Terschlakk. Pro jeho záchranu přijde prospektor Chodhpah, který často na celé dny mizí a těší se velké vážnosti.

Blödel mimochodem pozná, že jídlo ze zásobovacích automatů je otrávené. Jed je pro Anterferranty neškodný. Pro tento atentát byl zřejmě zneužit OBO-1.

Dalšího dne navští Chodhpah Solánce. Tyari z něj nemůže zachytit žádné myšlenky. Nockemann obstará nenápadně vzorek jeho kůže a zjistí, že kůže před čtyřmi lety patřila pravému Anterferrantovi.

Atlan toho má dost a rozhodne se vydat se skupinou k Yurrhtovi. Hlavu města bez okolků odvlečou k OBO-1. Cestou objeví Solánci úkryt Určovatelů a zajmou Teffernora, Visnjaka, Terschlakka a Yurrhtova městského písaře Priparrhna.

Od Určovatelů se Atlan dozví o objeveném přístupu, ve kterém zemřel Efatern. Protože zde nejsou automatické obranné systémy, vezme Atlan celou skupinu k přístupu. Naleznou tam masku Chodhpaha, kterou používala Prezzarerhalterka Kulia Aogi. Celá skupinka je uvězněna pod energetickým polem, které ale Wuschel přiměje ke zhroucení, aby je nezabilo. Prezzarerhalterka věří, že Anterferrantové musí být poraženi, aby Beneterlogové sami mohli vyřešit problém spojených galaxií.

V boji zastřelí Tyari Prezzarerhalterku, která na Seleterfu působila už čtyři nebo pět let. Její fetiš Marcoyn přežije a Solánci ho vezmou s sebou. Tvor se zas a znovu zmiňuje o EGENOVI. Skupina expertů ze SOL odstraní Aogininy manipulace a uvede OBO-1 opět do chodu. Určovatelé zachování jsou postaveni před soud. Po úspěchu mise opustí CHYBRAIN Seleterf.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A629« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál