Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 551
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 551
Název:Nový High Sideryt
(Der neue High Sideryt)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 550 • chronologicky • AT 552 »
Vydáno poprvé:26. dubna 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: březen 3792
Bojují za novou budoucnost
Hlavní postavy románu:

Wooko Minn-Jasgard - šéf bojové flotily Pluuhů

Breckcrown Hayes - nový High Sideryt se musí osvědčit

Atlan - Arkonidan riskuje všechno pro mír

Oserfan - Molaate učiní smrtící objev

Order-7 - falešný High Sideryt se snaží vyřadit svého konkurenta

Po zmizení HIDDEN-X propukne u ovlivněných Pluuhnů extrémní mírumilovnost v nenávist. Chtějí zničit Ysterioon a s ním i všechny Ysterony.

Na palubě SZ-2 dojde mezitím k silným změnám. Breckcrown Hayes, nový High Sideryt, zruší SOLAG. Monstra, Extrové a lidé jsou zrovnoprávněni. Rozdělení na třídy je zrušeno.

Cestou SZ-2 k SOL dojde ke střetnutí s Pluuhy, protože Atlan nechce připustit zničení Ysterioonu. Když Order-7 se zbytkem SOL dorazí k bojišti, rozhodne se zničit SZ-2 a s tím i svého soupeře. Nenávist Pluuhů rychle odezní, boje jsou zastaveny a plán na zničení Ysteronů je opuštěn. Během boje jsou na palubě SZ-2 zachyceny nerozkódovatelné signály. Oserfan, Sanny, Argan U a zbytek Roxharů hledají příjemce těchto signálů. Najdou robota, který uvolnil maličké vražedné stroje, takzvaný Osal'Othy. Ty pocházejí z jiného vesmíru, jsou téměř nezničitelné a podobají se mikroskopickým červům. Solánci se obávají, že tyto stoje jsou určeny pro Atlana.

Pravým cílem Order-7 byl ale Breckcrown Hayes (ve svém úřadu High Sideryta). Jeho osud se zdá být zpečetěn, když miliony stroječků obklopí jeho tělo. Krátce před jeho smrtí se ale objeví Chybrain a zničí Osal'Othy.