Atlan 550 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 550
Název:HIDDEN-X
(HIDDEN-X)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Dobrodružství SOL / Hidden-X
« AT 549 • chronologicky • AT 551 »
Vydáno poprvé:19. dubna 1982
Vydáno v češtině: -
Čas děje: březen 3792
Rozhodnutí v Ysterioonu
Hlavní postavy románu:

HIDDEN-X - bytost, která se považuje za všemohoucí

Atlan a Chart Deccon - dva muži ve smrtelném boji

Wylt'Rong - velitel Roxharů v Ysterioonu

Girgeltjoff - zachránce v nejvyšší nouzi

Situace v Ysterioonu se vyostřuje. Kvůli zkáze, kterou Argan U a Sanny způsobili v podstavci sochy, jako i kvůli zničení žhavé planety Pryttar, je HIDDEN-X silně rozzloben. Ysteroné pomalu unikají ze slábnoucího vlivu HIDDEN-X. Přesto je honba na Atlana a Charta Deccona v plném proudu.

HIDDEN-X, zrcadlené vědomí Seth-Apophis, hýří mezitím ve svých vzpomínkách. Zvláště hrdý je na stvoření Flekto-Yn.

To ho nezadrží od toho, aby Roxhara Wylt'Ronga nevybavil kusem hmoty z druhé strany, aby zničil buněčný aktivátor svého protivníka Atlana. Tomu se ale podaří v poslední sekundě zničit hmotu z druhé strany transmiterem.

V boji životu nebezpečně zraněný Chart Deccon vysvětluje Atlanovi, jak se dá otevřít nezničitelná skříňka, kterou nosí kolem krku. Potom vezme tři bomby a odpálí sídlo HIDDEN-X, který prchnul z Ysterioonu.

Po útěku HIDDEN-X jsou všichni živí tvorové ve Třepetavém poli osvobozeni od jeho vlivu. 28 přeživším Roxharům nabídne Atlan pomoc při hledání jejich domova.

Zpět v SZ-2 otevře Atlan skřínku a vyndá z ní obrázek, na kterém je vidět Deccon se svou ženou a svým synem. Pod tím stojí, že jeho syn má být jeho nástupcem na postu High Sideryta. Decconův syn Breckcrown Hayes předá Atlanovi stejné foto a stane se novým High Siderytem.

Aktuální data:
8.12.2021
1566 před NGL
1. Tartor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459556.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!