Atlan 526 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 526
Název:Město outsiderů
(Stadt der Außenseiter)
Autor:Falk-Ingo Klee
Cyklus:Dobrodružství SOL / Solánci
« AT 525 • chronologicky • AT 527 »
Vydáno poprvé:2. listopadu 1981
Vydáno v češtině: -
Čas děje: červenec 3791
Tři lidé na útěku
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan najde přátele a vytvoří si nepřátele

Wajsto Kolsch a Bjo Breiskoll - Atlanovi kamarádi

Snowar - Chailida, který se stane spojencem

Maton - Syrganec se stane zachráncem

Crusok - meditátor, který káže násilí

Na cestě do města se jezdecké zvíře Wajsto Kolsche splaší. Isun a Syrganec Maton stačí vytáhnout Kolsche z bažiny. Ve městě jsou Solánci ubytováni u sekerníka Snowara.

Zjišťují, že malé město s tisíci obyvateli odpovídá spíše lidské civilizaci. Chailidové provozují specializace a mají směnný obchod. Syrganové trpí tím, že jsou jejich děti většinou vyměňovány Prastarými, i když nejsou pokládány před chaty Prastarých.

Kovář Trentin a foukač skla Vilot pracují na elektrickém generátoru podle pokynů, které dostali od mezitím zemřelého meditátora Fulgora. Atlan pomůže oběma Chailidům při práci. Před zkouškou pošlou Chailidové Solánce k jejich ochraně pryč. Opravdu se brzy po uvedení do chodu objeví několik Roxharů, unesou Trentina a Vilota a zničí jejich dílo.

Meditátor Crusok využívá své schopnosti, aby vyzvídal v myšlenkách jiných Chailidů. Současně štve proti Prastarým a Roxharům. Přitom si chce vybudovat vlastní moc. Jeho štváčské projevy vedou k tomu, že je Isun jako vesničan zmlácen několika měšťáky. Snowar najde Isuna v lese a odvede ho k sobě domů. Tímto způsobem se Atlan dozví o Crusokovi. Navštíví meditátora jako možného spojence a zjistí rychle, že má co dělat s nebezpečným fanatikem.

Crusok nemůže číst Atlanovy myšlenky a vidí v Solánci nebezpečí. Pošle Matona jako vraha do Snowarova domu. Maton ale Atlana varuje, načež se tento rozhodne odjet.

Atlan, Bjo Breiskoll, Wajsto Kolsch a Snowar opustí 24. července 3791 Syrgan a vydá se do města Ushun.

Aktuální data:
28.9.2021
1566 před NGL
13. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459485.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!