Atlan 294 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 294
Název:Svět kořisti
(Die Beutewelt)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Orbanascholův konec
« AT 293 • chronologicky • AT 295 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.500 da Ark
Atlan a Fartuloon na útěku - a na planetě hvězdných lupičů

Atlan a Fartuloon opouštějí Celkar na ukořistěném člunu. Tři a půl světelného roku od dvorního světa se mají setkat s nákladní lodí NEKOR, jejíž velitel Denc-Mons byl kontaktován Kaarfuxem.

Na místě setkání najdou asteroid, u kterého se vznáší nákladní loď. Posádka je ohromena. Zatímco Atlan a Fartuloon zkoumají řídicí centrum, posádka se probudí a v transu začne přepravovat náklad lodi na asteroid.

Vesmírní lidé dokonce napadnou Atana a Fartuloona, když se jim pletou do práce. Nakonec doplují k asteroidu a objeví mimozemskou robotickou stanici, kde energetické víry fungují jako posádka a posílají náklad nákladní lodi přes vysílací pole. Atlan a Fartuloon se ocitnou v sevření vírů a jsou také posláni na místo určení. Telepaticky stále přijímají výraz Murlen, který označuje lidi, kteří stanici postavili.

Murlenové byli energetické bytosti, které kradly hmotné statky s tuctem stanic. Od té doby však vymřeli, a tak se ukradené zboží hromadí na obrovských hromadách. Atlan a Fartuloon musí nějak obrátit polaritu vysílače, aby se vrátil.

Na planetě žijí ztroskotaní Arkonidé pod velením Forgose, který planetu kdysi objevil mimo Velkou říši a považoval ji za zemi mléka a strdí. Jejich loď KANTORN však byla poté rozebrána roboty Murlenu. Po letech se mnoho členů další generace vzbouřilo a vytvořilo vlastní agresivní kolonii. Po zabití Forgose byli přemoženi a vykázáni do bezpečné vzdálenosti.

Atlan a Fartuloon jsou přepadeni jedním takovým mladíkem, kterého se jim podaří přemoci. Poté objeví podzemní stanici s řídicím počítačem. Z ní se dozvídají o historii Murlenu.

Atlan a Fartuloon se setkávají se staršími kolonisty. Jejich vůdce Peragon souhlasí, že jim pomůže deaktivovat vysílací pasti. Díky Peragonovým příběhům si oba uvědomí, že roboty lze ovládat telepatií.

S těmito znalostmi se vrátí na stanici a nařídí přepólování vysílačů. Rovněž je třeba vypnout všechny bojové roboty. Nálet mladíků pod vedením Mantor-Re se proto nezdaří, protože roboti Murlen přestanou fungovat.

Atlan a Fartuloon musí prostřednictvím vysílače dostat kosmonauty z nákladní lodi zpět na svou loď. Útěk se podaří dříve, než je asteroid zničen zpětným tokem zboží ze světa kořisti. Velitel Denc-Mons je nepřítelem Orbanascholu a je ochoten propašovat Atlana a Fartuloona na Arkon. Jakmile Orbanašol padne, Křišťálový princ si vezme za úkol zneškodnit zbývající pasti Murlenova vysílače.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Beutewelt« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál