Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 293
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 293
Název:V říši vyděděnců
(Im Reich der Ausgestoßenen)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Orbanascholův konec
« AT 292 • chronologicky • AT 294 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.500 da Ark
Uniknou popravě - ale vrah na ně čeká v podsvětí.

Ches Prinkmon vyhledá Kaarfuxe a najme ho, aby Atlan a Fartuloon bránil odděleně. Když hvězdný právník dorazí do vězení, vězni už jsou na cestě do Arény spravedlnosti. Na Orbanascholovu žádost je celý proces co nejvíce urychlen.

Kaarfux přebírá obhajobu, když je rozsudek prakticky vynesen. Přitom zjistí pravou totožnost svých dvou klientů. Když jsou všichni dezertéři odsouzeni k smrti, má již připravený útěk. Atlan podnítí vzpouru mezi obviněnými tím, že před běžícími kamerami odhalí svou pravou totožnost. V boji Kaarfux, Atlan a Fartuloon uniknou tajnými dveřmi a Kaarfuxův robotický poradce Lekos kryje jejich ústup tím, že se vyhodí do povětří. Ches Prinkmon je při šarvátce zastřelen.

Kaarfux odhalí, že má kontakty v podsvětí, kde se shromažďují uprchlíci. Tajné chodby vybudoval kolektiv právníků pro případ, že by někdy prohráli nějaký spor. Trojice je na cestě za Fralwercem, hlavou městského podsvětí. Jeho zástupce Yacori je přivede k Fralwercovi, který je znetvořený nemocí z ozáření. Atlan a Fartuloon si proto zprvu neuvědomují, že jde o Psolliena, kromě Orbanaschola posledního žijícího vraha Gonozala VII.

Psollien uprchl z Erskomieru poté, co se pokusil vydírat Orbanašola. Nemocný přišel do Celkaru a s Kaarfuxovou pomocí se asi před deseti lety dostal do podzemí. Nyní zpanikaří a plánuje, že druhý den zabije Atana a Fartuloona u kyselinového jezera.

Cestou do bezpečného úkrytu pod městem se vydává do útoku. Kaarfux zadrží Psollienovu ochranku. Nakonec v kyselinovém jezeře zemře i sám vrah. Yacori přebírá velení nad podsvětím.

Kaarfux zůstane ukrytý, zatímco ukáže Atlan a Fartuloon cestu na povrch, kde se mají zmocnit člunu pro další útěk.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Im_Reich_der_Ausgestoßenen« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)