Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 292
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 292
Název:Planeta soudů
(Planet des Gerichts)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Orbanascholův konec
« AT 291 • chronologicky • AT 293 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.500 da Ark
Atlan a Fartuloon mezi kandidáty na smrt - v aréně spravedlnosti

Na dvorském světě Celkaru právě začíná netrpělivě očekávaný proces s bývalým velitelem Ogorem. Od chvíle, kdy mu část těla zničila Korratzova nemoc, je kyborgem. Pod vlivem mikropočítače, který mu nahradil část mozku, spáchal devět vražd. Mezitím Ogor zjistil, že mikropočítač přebírá kontrolu nad každým novým měsícem, pokud má daný svět alespoň jeden měsíc. Lebo Axton posílá dopis z Arkonu ve prospěch obviněného.

Ogorův obhájce Rotnam Terna se snaží přimět hvězdného advokáta Kaarfuxe, aby se případu ujal. Ze stanice Arkon-Vision byli k případu vysláni reportér Ches Prinkmon a jeho kameraman Aderlohn Dharr. V této situaci přijíždí transportér JERRAWON se zajatými dezertéry ze Serrogatu, mezi nimiž jsou Fartuloon a Atlan. Dezertéři jsou ubytováni ve stejném komplexu, kde Ogor čeká na rozsudek.

Po prvním dni Ogorova procesu Orbanašol III. nařídí, aby byl proces přerušen a aby byli nejprve souzeni dezertéři ze Serrogatu. Vzhledem k jeho pošramocenému postavení chce císař hromadnou popravu.

Ches Prinkmon má právo vyslechnout Ogora ve vězení. Během rozhovoru se Ogorův pozitron ovládne a pokusí se o útěk. Za tímto účelem otevře všechny cely v komplexu, čímž vyvolá povstání vězňů, v jehož středu se ocitnou Atlan a Fartuloon. Oba vězně nabádají, aby se chovali obezřetně, a zejména aby se chovali lidsky k přetíženým strážcům. Prinkmon a jeho kameraman mohou opustit areál. Přitom natáčejí vzpurné vězně.

Druhý den ráno je komplex napaden. Poté, co je Ogor opět sám sebou, spáchá sebevraždu.

Ches Prinkmon se domnívá, že na záběrech poznal Atana a Fartuloona. Zaplatí za rozhovor s oběma vězni. Po rozhovoru si je jistý, že má co do činění s Křišťálovým princem. Prinkmon cítí šanci na senzační příběh.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Planet_des_Gerichts« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)