Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 291
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 291
Název:Armáda bezduchých
(Armee der Seelenlosen)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Orbanascholův konec
« AT 290 • chronologicky • AT 292 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.500 da Ark
Atlan v hrobce živých mrtvých - zlověstná armáda čeká na hodinu X

Atlan, Fartuloon, Zergan, Kastyr a Pysther jsou přeneseni na planetu Serrogat, kde TUUMAC provozuje kromě otevřené agentury i podzemní tajnou stanici. Velitelem zařízení je Fregur Walm, ale v praxi mu velí kriminální medik Kildar Monther. Monther vyvinul metodu, jak uchovat Arkonidy v tuhosti, aby je bylo možné v případě potřeby použít jako bojovníky bez duše s omezenou životností. Všichni dezertéři, kteří se přidali k obchodníkům TUUMAC, zde byli zneužiti pro Montherův experiment.

Na základně se Pysther tváří v tvář tomuto zločinu vzdává ducha. Čtyřem domnělým dezertérům hrozí osud uložených lidí, ale Fartuloon je vůči použitému séru imunní a své společníky osvobodí. Čtveřice se zavře v depu a probudí četné dezertéry. Protože nebyli ve stázi dlouho, stále mají své vzpomínky a nemilosrdně bojují proti členům TUUMAC.

Atlan a Fartuloon jsou odděleni od ostatních a hledají cestu ven. Zergan a Kastyr následují probuzeného Hurthera Kolfarna a ocitají se v Montherově laboratorním křídle. Chce na ně zaútočit pomocí vlastnoručně vyvinutého psi-zesilovače a vysát jejich životní energii. Protože je však Kolfarn Probuzený bez skutečné životní energie, je proces obrácený. Kolfarn se promění v normálního Arkonida, zatímco Monther ztuhne a Zergan ho milosrdně zastřelí. Trojice pak objeví únikovou jachtu a unikne na souřadnice, které jim dal Atlan. Dostanou se do péče Orxhových ocelových křídel.

Mezitím osm arkonidských lodí pod velením Dvojitého slunečníka Kyslora Hagthara zaútočí na stanici TUUMAC, jejíž existenci Helcaar Zunth zřejmě odhalil při výslechu. Fregur Walm používá všechny bezduché a drogy, ale nakonec se vyhne spravedlnosti tím, že sám zničí stanici.

Atlan a Fartuloon se dostali na povrch, kde jsou zatčeni jako dezertéři. V soudním světě Celkaru chtějí ze všech zajatých dezertérů udělat obžalované v ukázkovém procesu.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Armee_der_Seelenlosen« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)