Atlan 295 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 295
Název:Hledač Maahků a vzbouřenci
(Der Maakhfinder und die Meuterer)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Orbanascholův konec
« AT 294 • chronologicky • AT 296 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.500 da Ark
Setkání na planetě Versank - Rebelové na cestě na Arkon

Getray z Helonku byla vysazena na koloniálním světě Versank, kde hledá způsob, jak se dostat na Arkon. Po čtyřech dnech pomáhá v hospodě maahkfinderovi Plutonzovi, kterého chtějí někteří vesmířané zmlátit nebo dokonce zabít kvůli jeho odlišnosti.

Plutonz radí von Helonkovi, aby si hledal místo na bitevní lodi. Celá flotila se v příštích dnech sjede z celého Impéria a zamíří do soustavy Arkon, aby donutila Orbanashol III zlepšit stav své flotily, který je poznamenán špatnou logistikou a válečným úžernictvím.

Cestou do své kajuty přežijí další nájezd. Tam na ně čeká velitel hvězdné lodi Kornelius, který je již nějakou dobu v přestrojení sleduje. Nabídne von Helonk plavbu na své lodi, za což si vyžádá den na rozmyšlenou. Později se šlechtična dozví, že se do ní zamiloval.

Následujícího dne si Kornelius a Getray z Helonku domluvili schůzku. Cestou jsou s Plutonzem opět přepadeni kosmonauty, jejichž vůdce se jmenuje Hesthan. Fanatici unesou Plutonze. Kornelius, který dorazí později, chce skutečně do půl hodiny odletět se svými třemi bitevními křižníky. Getray von Helonk ho přesvědčí, aby o několik dní odložil start své vlajkové lodi BEMORC a zachránil tak Maahkfinder.

Hesthanova skupina plánuje použít starobylý obřad, který oživili potopení kolonisté, aby zabili Plutonze. V horách Kaynthu, kde jsou opuštěni trestanci, je nastražen labyrint plný smrtících pastí. Jejich přežití nebo smrt je považována za boží soud.

Maahkfinder vstoupí do labyrintu jen na krátkou vzdálenost a při úniku z pastí využívá svůj čich. Poté čeká, až jeho věznitelé odejdou. Když ztratí trpělivost a pět z nich vstoupí do bludiště samo, Plutonz je jednoho po druhém vyřadí. Ale ani výměnou za tyto zajatce Hesthan nepustí Maahkfindera.

Hesthan odepisuje svých pět mužů a plánuje vyhodit labyrint do povětří. Mezitím se Kornelius a von Helonk díky informátorovi dozvěděli o labyrintu a včas přemohli Hestanovy muže. S Plutonzem odlétají zpět do města.

Ve městě je informátor tajné služby Kelthos podezřelý, když BEMORC nemůže vzlétnout kvůli údajným závadám. Z anonymního telefonátu se dozví, že Kornelius není na palubě. Svůj objev však nemůže využít pro vlastní kapsu, protože jeho nadřízený Renquor se dozvěděl, že další dva bitevní křižníky federace se odchýlily od daného kurzu a ukryly se. Proto nařídí Kelthosovi, aby se nalodil na BEMROC a vyslechl Kornelia.

Kelthos je rozpoznán jako volající. Posádka zajme Kelthos a vzbouří se. Nechtějí odletět bez Kornelia, a tak je loď po několika hodinách odvezena po použití narkotizačních zbraní. Renquor tuto skutečnost drží v tajnosti, aby Korneliuse chytil do pasti.

Velitel je varován Plutonzem, který se chystá letět přímo k jeho lodi. V baru pro kosmonauty se dozvídá o osudu své lodi. Naštěstí se však setká se svým bývalým kamarádem Zserrem, který si muže v baru získá na svou stranu. S oddílem dobrovolníků se mu podaří okupanty přemoci. Getray z Helonku pozval Plutonze, aby šel s ním, ale protože Maahkfinder stejně jako Kornelius ví, že by jeho přítomnost mohla vést k problémům, dobrovolně zůstává. BEMORC odstartuje a nabere kurz k místu setkání s rebely, které je od Arkonu vzdáleno dvanáct světelných let.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Der_Maahkfinder_und_die_Meuterer« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
21.1.2022
1565 před NGL
2. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459600.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál