Atlan 296 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 296
Název:Orbanašolova pomsta
(Orbanaschols Rache)
Autor:Harvey Patton
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Orbanascholův konec
« AT 295 • chronologicky • AT 297 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.500 da Ark
Lidé na planetě mají být vyhlazeni - imperátor nemá slitování.

Dvojitý sluneční nosič Zardok dostává rozkaz zasypat Aycuu chemickými bojovými látkami pomocí svého těžkého křižníku SENKKO. Na operaci dohlížejí muži z POGIMu v čele s informátorem Gourmanem Zehlkem. Nejen proto, že Zardok má na Aycua příbuzné, pokouší se kolonii varovat rádiem. Přitom je zastřelen Zehlkem. Planetární obrana reaguje příliš pomalu na to, aby útoku zabránila.

Mekron Dermitron a posádka zničené lodi MEDON uvíznou na Čerkatonu a nemají žádné informace o tom, co se stalo se zbývajícími povstalci z Kraumonu. Guvernér je požádá o pomoc, když přistane údajná 60metrová obchodní loď SALVOOR. Po zkušenostech s Dermitronem kolonisté prokouknou, že jde o maskovanou válečnou loď. Brzy vyjde najevo, že velitel Lengavor, podobně jako Dermitron, opustil Orbanasholské služby poté, co jeho loď jako jediná ze třiceti lodí Impéria přežila bitvu ve Frelancském sektoru. Lengavor má na palubě také nahrávky Atlanova veřejného vystoupení na Celkaru. Je rozhodnuto udělat něco na podporu křišťálového prince.

Kraumonská federace, které velí Karmina Arthamin, se na cestě do místa setkání se Sorkothy dva světelné měsíce před svým cílem náhodou setká se stejnou Federací Maahků. Všechny lodě kromě ISCHTAR jsou přitom poškozeny natolik, že nemohou proplout. ISCHTAR zanechá v soustavě Sorkoth bóji, ale ta je zničena meteoritem dříve, než dorazí Atlan.

Zatímco jsou křižníky opravovány ve vesmíru, objeví je lehký křižník SENC-PORTH pod velením Jarko Hangrina. Hangrin sympatizuje s povstalci. Sám slouží jako kurýr mezi jednotkami flotily, které se chystají k převratu. Karmina se rozhodne letět s Kraumonskou federací na Arkon, aby pátrala po přepadové flotile.

Mekron Dermitron se o převratu flotily dozvěděl také po průzkumných letech s loděmi z MEDONu. Některé zvěsti již hovoří o Atlantovi jako vůdci. Dermitron přesvědčí Lengavora, aby se SALVOOREM odletěl na Arkon. K posádkám SALVOORU a MEDONU se připojují dobrovolníci z Čerkatonu, takže SALVOOR má nadpočetnou posádku 193 osob. Thantur-Lok však nemá vodítko k místu setkání flotily, a tak Lengavor navrhuje Aycuu jako cíl, kde se dozví více.

Mezitím na Aycua velí velitel POGIMu Planc Gurtamyn s malým oddílem svých mužů. Posádka lodi SALVOOR je překvapena a zajata. Pouze dvanácti mužům se podaří uniknout se třemi tendry původně z MEDONu. Zatímco je Lengavor vyslýchán, ti, kteří unikli, objeví následky chemického útoku. Příroda je prakticky mrtvá, obyvatelé Arkonidů trpí záchvaty bolesti a vážnými poruchami zraku. Očkovaní členové POGIM mohou trestat a vraždit podle libosti.

Dermitronova skupina začíná také trpět příznaky otravy. Proto musí rychle zaútočit. Tři lodě jsou naprogramovány na kamikadze útoky na děla na kosmodromu. Odvedení pozornosti lze využít k překvapení mužů POGIM, kteří se nevzdají a jsou zabiti.

Dermitron vyšle otevřené tísňové volání. Vzhledem k poškození způsobenému vybuchlými tendry má rádiová zpráva krátký dosah a přijímá ji pouze Karmina jednotka, která právě pátrá po povstalecké flotile. Nechala zahájit vývoj a šíření protilátky proti jedu. Muži z lodi SAALVOR proto zůstávají na Aycua. Ve střednědobém horizontu již planeta neposkytuje zázemí pro život a bude muset být evakuována.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Orbanaschols_Rache« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
26.1.2022
1565 před NGL
1. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459605.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál