Atlan 297 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 297
Název:Setkání rebelů
(Das Treffen der Rebellen)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Orbanascholův konec
« AT 296 • chronologicky • AT 298 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.500 da Ark
Osud impéria na ostří nože - nepřátelé mobilizují poslední síly

Orbánashol III je nyní na pokraji šílenství. Ze strachu před nepřáteli nechá na Arkon I uvalit zákaz vylodění a stáhne 5000 lodí z fronty, aby ochránil soustavu Arkon před povstaleckou flotilou.

Více než 4000 lodí se shromažďuje dvanáct světelných let od soustavy Arkon. Na schůzce velitelů je rozhodnuto dát Orbánasholovi lhůtu k odstoupení se ctí. Mnozí velitelé navrhují za jeho nástupce Atlan, což Kornelius považuje za špatné řešení. Kornelius a Getray z Helonku se přihlásí jako dobrovolníci, aby Orbanašolovi doručili ultimátum.

ISCHTAR dorazí na místo setkání s povstalci a připojí se k jednotce.

Nákladní loď NEKOR s Atlanem a Fartuloonem na palubě dorazila do soustavy Arkon, ale nesmí přistát. Když se velitel Denc-Mons dozví, že jeho náklad převzaly kontejnerové remorkéry, Atlan a Fartuloon se ukryjí v kontejneru. Po přistání na Arkonu II jsou však objeveni a stávají se vězni. Strážci si však neuvědomují, s kým mají tu čest.

Getray z Helonku a Kornelius jsou přijati v císařském pavilonu v parku. Orbánasol na ultimátum reaguje pouze zlostnými výhrůžkami a oba poslance odsoudí k trestu smrti. Popravu má na starosti muž, který má na starosti park, muž jménem Wessalock. Je stoupencem Leba Axtona a marně se snaží dostat ke kriminalistovi. Nakonec sabotuje zbraně, jimiž mají být von Helonk a Kornelius následujícího rána popraveni, takže vystřelují jen neškodné světelné záblesky. Odsune domnělé mrtvoly stranou. Kornelius a Getray z Helonku se ukryjí v domě v parku.

Na kolonii Dalirc navštíví Upoc da Gonozal, nevlastní bratr Gonozala VII, delegace patnácti Arkonidů. Ti ho chtějí přesvědčit, aby se ujal úřadu císaře. Upoc tuto odpovědnost odmítá. Mluvčí skupiny Kavery tři dny neúspěšně lobbuje za Upoc.

Po vypršení ultimáta se povstalci dočkají od Orbánašóla pouze výhrůžek. Přibližně 4200 lodí se vydalo na cestu k soustavě Arkon. Povstalci počítají s pomocí důstojníků obranného systému. Orbanashol aktivuje obranu systému a připravuje se na obrannou bitvu.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Das_Treffen_der_Rebellen« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál