Atlan 298 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 298
Název:Protivníci imperátora
(Gegner des Imperators)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Orbanascholův konec
« AT 297 • chronologicky • AT 299 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.500 da Ark
Atlan na Arkonu - Krystalický princ mezi frontami

Muži, kteří vězní Atlana na Arkonu II, si potřebují být jisti jeho totožností. Bohatý Malok a strážný Beyze předstírají v restauraci hádku, která končí tím, že Beyze zřejmě srazí Maloka k zemi. Zaznamenal to Trash Cordogon, muž z organizace Gonozal VII.

Muž jménem Dolf vyhledá informátora Krama, protože se dozvěděl o zatčení dvou špionů na Arkonu II. Krama mu může sdělit pouze jména dozorců ve vojenské věznici, kde jsou drženi. Mezi nimi je i Beyze. Dolf zase spolupracuje s Cordogonem, který mu řekne o Beyzeově zločinu. To umožňuje vydírat dozorce a navštěvovat vězně. Kordogon pozná Atana a chce tuto informaci předat Arkonovi I. Přitom dá Beyzeho podporovateli - Eihrettu Khantronovi, nejvyššímu úředníkovi na Arkonu II a bývalému předsedovi výboru Arkonu III - potvrzení, že vězni jsou Atlan a Fartuloon. Když jdou Beyze a Malok zatknout Cordogona, vrhne se na smrt, aby neprozradil tajemství organizace.

Malok je vyslán na Arkon I, aby vystopoval cestu Kordogonova poselství a našel tak hlavu organizace Gonozala. Ještě předtím se však vydá na okružní cestu k trojnásobnému nositeli slunce Spronthrokovi, který ovládá velkou část armády a má ambice stát se Orbanascholovým nástupcem. Malok za 100 000 chronnerů prodá Spronthrokovi informaci, že Atlan je ve vojenském vězení v Olp'Duoru.

Lebo Axton je přivolán do Orbanasholovy soukromé vily, kde se Orbanashol ukrývá. Císař zastřelil šéfa své rozvědky Kethora Frantomora a chce jmenovat Axtona jeho nástupcem. Cestou chce detektiv vyzvednout příchozí zprávu od Cordogona. Přitom si všimne Maloka a přemůže ho. Po návštěvě Orbanašolu vyslechne špeha a dozví se o Atlantově osudu. Rozhodne se odcestovat na Arkon II a prozkoumat roli Eihretta Khantrona.

Mezitím je křišťálový princ pod pohrůžkou zastřelení Fartuloona donucen Eihrettem Khantronem podepsat smlouvu, která by z Atlantu udělala pouhého loutkového vládce.

Za skutečné přítomnosti Lebo Axtona začíná hloupnutí rojem. Členové USO Peter Randok a Jeremy Thorton si v následujících měsících dovolují stále více zasahovat do stroje na sny.

Po příletu na Arkon II se Axton zajímá o Khantronovu předchůdkyni Moiru Erclac. Při svém pátrání zjistí, že ten druhý je skutečně mocný. Erclac financuje a staví obří pozitrony na Arkonu III a dokáže je ovládat. Eihrett jím byl jmenován. Pod jeho kontrolou je také kancelář zpravodajské organizace na Arkonu II.

Některé z těchto informací se Axton dozvídá až po vniknutí do Erclakova komplexu. Příliš pozdě si uvědomí, že vloupáním bez zálohy překročil své možnosti. Na pomoc mu zůstává pouze Gentleman Kelly, který se k němu nemůže připojit v hlavní budově kvůli nebezpečí, že bude lokalizován.

Kriminalista je chycen a přiveden k Erclakovi právě ve chvíli, kdy hovoří s Atlanem a Fartuloonem, kteří byli přivedeni do jeho domu. První závada na stroji snů způsobí, že se Axton na chvíli rozpadne. Odvedení pozornosti umožní Fartuloonovi získat zbraň.

Spronthrok zaútočí křižníkem VERGILNAUT na vojenské vězení, aby Atlan získal do své moci. Díky této akci se Orbanašol dozví o Atlanově přítomnosti a vyšle na něj své elitní jednotky. Spronthrok zaútočí na Erclacovo sídlo. Průmyslník se zase brání maskovanými bojovými satelity ovládanými obřím pozitronikem. Křižník sluneční letadlové lodi je během střetu zničen.

Atlantovi a Fartuloonovi se podaří uprchnout, aniž by Axtona poslouchali, protože mu nedůvěřují a dokonce se cítí znechuceni. Detektiv je zastaven, když se přenese zpět do své současnosti, kde Peter Randock při hraní vypnul Stroj snů. Když Axton stroj znovu aktivuje, narazí na Erclaca, který se v šarvátce dostane do palby vlastních mužů a zemře.

Když dorazí císařova elitní jednotka a ovládne bojiště, Axtonovi nezbývá než zatknout Atana a Fartuloona, aby se postarali o zajatce. Orbánashol nařídil, aby byl Atlan okamžitě předveden k veřejné popravě.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Gegner_des_Imperators« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál