AT-TOSOMA

z Databáze Multiversa

AT-TOSOMA, většinou krátce nazývána TOSOMA, byla jedna ze čtyř 150 metrových pomocných lodí arkonidského bitevního křižníku ATLANTIS.

Pomocný člun byl nazván po 800 metrové arkonidské bitevní lodi TOSOMA, která kolem 8000 před Kristem představovala vlajkovou loď 132. akční eskadry Krystalický princ, které velel Atlan.

AT-TOSOMA disponovala třemi STEALTH-shifty.

Historie

AT-TOSOMA byla v roce 1225 NGL vyrobena jako první velký pomocný člun ATLANTIS v Orbanascholově loděnici na Arkonu II a byla vybavena doplňkovým transičním pohonem.

Protože nadsvětelné lety v kulovité hvězdokupě Omega Centauri byly, kvůli tamním hyperproudovým frontám, možné jen pomocí transičních pohonů, podnikal Atlan od 17. února 1225 NGL výpady do tamních kolonií s AT-TOSOMOU.

Loď byla téměř okamžitě po vletu do hvězdokupy napadena Mograky. Po mezizastávce na Yarnu musela AT-TOSOMA 19. února znovu prchnout před válcovou lodí Mograků a materializovala se v oblasti, která ležela mimo rastr bezpečných transičních bodů. Byla poškozena a musela nouzově přistát na Othmuře, dokud škody nebyly opraveny.