Patronit

Patronit je Onryoňany používaný materiál.

Vlastnosti

Rudě zářící materiál je mimo jiné používán k výrobě trupů kosmických lodí a vnějších vrstev bojových obleků. Má nepatrnou hmotnost, ale vysokou odolnost. Předpokládá se, že patronit vzniká hyperenergetickým nábojovým vytvrzením, což je podobné metodě zintenzivnění krystalické mřížky.

Patronit různými způsoby reaguje při styku s jinými substancemi. Nejčastější je jejich odpuzení jako při lotosovém efektu, přičemž celý děj se odehrává na molekulární úrovni. Patronit však dovede i jiné věci – může se kupříkladu spojit s jinými materiály a proměnit i je samotné na patronit.

Dějiny

Výhradní znalosti výroby patronitu mají Onryoňané, kteří také sami rozhodují o jeho distribuci. Přesto se Lunárnímu odporovému hnutí podařilo ukořistit vzorek patronitu. Pazuzu analyzoval tento vzorek v červnu 1514 NGL a zjistil nejdůležitější vlastnosti materiálu. Roj nanogentů potřeboval k analýze mimořádně dlouhou dobu, neboť patronit odporoval skenování a opakované testy přinášely rozdílné výsledky. Přesto byl Pazuzu schopen napodobit vlastnosti patronitu. V nanogenty stvořené kapse, přichycené na vnějším trupu onryoňanské lodi PYTUU, unikl Perry Rhodan z Luny.

Zdroje

PR 2701, PR 2702

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Patronit« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
18.6.2021
1566 před NGL
35. Messon 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459383.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!