Perry Rhodan 3089 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 3089
Název:Vylepšený Atlan
(Das Atlan-Update)
Autor:Kai Hirdt
Cyklus:Mythos
Vydáno poprvé:30. října 2020
Vydáno v češtině: -
Čas děje: červenec 2046 NGL
Mascant nalezne nové určení - Plán Cairanů přináší hrozbu
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan si vzpomíná na věci, které nezažil.

Poručík Millar - Člen posádky si nepamatuje.

Jasmyne da Ariga - Spojenkyně si vzpomíná.

Ammu Avvagadse - Otec se zjeví svému synovi.

Ilustrace:
Perry Rhodan 3089 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Více než 3000 let v budoucnosti: Jako Terranci jsou už dávno označováni lidé, kteří za sebou nechali Zemi i celou Sluneční soustavu. V nekonečnu vesmíru potkávají mimozemšťany všeho druhu. Potomci Pozemšťanů osídlili tisíce světů, bezpočet kosmických lodí cestuje až k těm nejvzdálenějším hvězdám.

Perry Rhodan je člověk, který už od počátku vede lidstvo na jeho cestě do kosmu. Nyní stojí před možná největší výzvou svého života: Byl katapultován proudem času a nyní se nachází v epoše, v níž je Země s Měsícem dávno ztracena a téměř zapomenuta.

Ztracenou planetu a jejího souputníka mezitím Rhodan nalezl v dvojčeti našeho univerza. Nyní zbývá najít cestu, jak ji vrátit na její původní místo. Velkou pomocí jsou mu přitom prachoknížata.

V domácím vesmíru se situace dramaticky vyostřuje: Cairani mocně ženou kupředu svůj plán trajektu, v jehož naplnění hrají zvláštní roli Atlan a olověná sféra. Aby získali kontrolu, přenesli do kulové hvězdokupy M 13 své hvězdné kolo – a využívají i další trumf, který mají v rukávu: &&VYLEPŠENÉHO ATLANA’’…


Stručný obsah:

THORA stojí poblíž hvězdného kola. Atlan musí zůstat v nečinnosti, neboť ho Cairani touží zajmout. Trestná akce kolem Tchirmaynu ukázala, jak nemilosrdní umějí Cairani být. Po nezdařené sabotáži nabere Atlan mnohem horší podezření a pozná, že on, celá THORA a všichni členové její posádky jsou kopie s organoidy. Mají se stát supramentem, a tak umožnit trajekt. U optimalizovaného Atlana se ohlásí Gucky a žádá kapitulaci kopie THORY. Avšak Opt-Atlan už má své vlastní plány.