Perry Rhodan 2984 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2984
Název:Projekt Exodus
(Projekt Exodus)
Autor:Susan Schwartzová
Cyklus:Genesis
Vydáno poprvé:26. října 2018
Vydáno v češtině: -
Čas děje: květen 1552 NGL
Rozhodnutí na Auroře - Galaktikum je v ohrožení
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Kardinální fraktor se odváží konfrontace a předloží smělý plán.

Arval Las'Andossu – Předseda Galaktika se zdá být hodnotným spojencem.

Anna Patomanová – Velitelka GALBRAITHA DEIGHTONA VII má vlastní názor.

Anüyü-Trü-Zyr – Bluesanský velitel je hrdý na delikátní úkol.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2984 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Dobře tři tisíce let v budoucnosti: Perry Rhodan má stále ještě svou vizi, změnit Mléčnou dráhu ve hvězdný ostrov bez válek. Muž ze Země, který kdysi vedl lidstvo ke hvězdám, chce mít v Galaxii konečně mír.

V právě probíhajících dnech roku 1552 nového galaktického letopočtu je ovšem tento cíl velice daleko: Superinteligencí TO opuštěná Mléčná dráha se stala rejdištěm vyslanců jiných superinteligencí. Současně se zde vynořili staří nepřátelé TO i nové mocenské skupiny.

Mezi ty patří i příznivci takzvaného Technomahdího, kteří se zmocnili vlády nad Sluneční soustavou. Hlavní reprezentant skupiny je člověk, který si říká Adam z Auru, a podle všeho usiluje o naprostou nezávislost na všech Vysokých mocnostech. Během svých akcí však vyvolal něco, co může znamenat zkázu Mléčné dráhy: světopožár.

Světopožár působí na smysly všech inteligentních bytostí – ze světla se stává ostrá záře, teplo se mění v horko, zima v pronikavý chlad, zvuky jsou příliš hlasité. Proti tomuto vlivu neexistuje ochrana, žádná terapie, a není místo, kde by byl člověk v bezpečí. Za této zoufalé situace Perry Rhodan naplánuje PROJEKT EXODUS...