Perry Rhodan 2983 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2983
Název:Kantovo poslední dílo
(Kants letztes Kunstwerk)
Autor:Christian Montillon
Cyklus:Genesis
Vydáno poprvé:19. října 2018
Vydáno v češtině: -
Čas děje: květen 1552 NGL
Jeho živností je smrt - je mistrem svého oboru
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Kant – Umělec se pokouší o své mistrovské dílo.

Senátor – Všestranný robot se podílí na završení umělecké kariéry.

Lady – Cizinka je cílem a mistrovským dílem.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2983 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Dobře tři tisíce let v budoucnosti: Perry Rhodan má stále ještě svou vizi, změnit Mléčnou dráhu ve hvězdný ostrov bez válek. Muž ze Země, který kdysi vedl lidstvo ke hvězdám, chce mít v Galaxii konečně mír.

V právě probíhajících dnech roku 1552 nového galaktického letopočtu je ovšem tento cíl velice daleko: Superinteligencí TO opuštěná Mléčná dráha se stala rejdištěm vyslanců jiných superinteligencí. Současně se zde vynořili staří nepřátelé TO i nové mocenské skupiny.

Mezi ty patří i příznivci takzvaného Technomahdího, kteří se zmocnili vlády nad Sluneční soustavou. Hlavní reprezentant skupiny je člověk, který si říká Adam z Auru, a podle všeho usiluje o naprostou nezávislost na všech Vysokých mocnostech. Během svých akcí však vyvolal něco, co může znamenat zkázu Mléčné dráhy: světopožár.

Světopožár působí na smysly všech inteligentních bytostí – ze světla se stává ostrá záře, teplo se mění v horko, zima v pronikavý chlad, zvuky jsou příliš hlasité. Proti tomuto vlivu neexistuje ochrana, žádná terapie, a není místo, kde by byl člověk v bezpečí. Na planetě Lepso přitom právě vzniká KANTOVO POSLEDNÍ DÍLO...