Perry Rhodan 2985 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2985
Název:Měděná kreatura
(Die Kupferfarbene Kreatur)
Autor:Hubert Haensel
Cyklus:Genesis
Vydáno poprvé:02. listopadu 2018
Vydáno v češtině: -
Čas děje: květen 1552 NGL
Terranec a identvyslanec – výpad do vesmírného trajektu začíná
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Nesmrtelný pozná rozdíl mezi traktorem a trajektem.

Tryopos Jünjyz – Druhý důstojník BELLÖRCY pozná rozdíl mezi propagandou a realitou.

Sallnech – Posbi pozná bytost stejného druhu.

Shlynder – Matracovitý Willy se nenaučí prohrávat.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2985 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Dobře tři tisíce let v budoucnosti: Perry Rhodan má stále ještě svou vizi, změnit Mléčnou dráhu ve hvězdný ostrov bez válek. Muž ze Země, který kdysi vedl lidstvo ke hvězdám, chce mít v Galaxii konečně mír.

V právě probíhajících dnech roku 1552 nového galaktického letopočtu je ovšem tento cíl velice daleko: Superinteligencí TO opuštěná Mléčná dráha se stala rejdištěm vyslanců jiných superinteligencí. Současně se zde vynořili staří nepřátelé TO i nové mocenské skupiny.

Mezi ty patří i příznivci takzvaného Technomahdího, kteří se zmocnili vlády nad Sluneční soustavou. Hlavní reprezentant skupiny je člověk, který si říká Adam z Auru, a podle všeho usiluje o naprostou nezávislost na všech Vysokých mocnostech. Během svých akcí však vyvolal něco, co může znamenat zkázu Mléčné dráhy: světopožár.

Světopožár působí na smysly všech inteligentních bytostí – ze světla se stává ostrá záře, teplo se mění v horko, zima v pronikavý chlad, zvuky jsou příliš hlasité. Proti tomuto vlivu neexistuje ochrana, žádná terapie, a není místo, kde by byl člověk v bezpečí. Za této zoufalé situace Perry Rhodan odcestuje do prázdného prostoru - a spatří MĚDĚNOU KREATURU...