Perry Rhodan 2975 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2975
Název:Pán budoucnosti
(Der Herr der Zukunft)
Autor:Kai Hirdt
Cyklus:Genesis
Vydáno poprvé:24. srpna 2018
Vydáno v češtině: -
Čas děje: duben 1552 NGL
Imperátor dokončí svou transformaci – vidí osud celých galaxií
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Lotho Keraete – Bývalý posel TO hraje nešťastnou roli.

Atlan – Arkonidan sází na riziko.

Gucky – Myšob hraje chtě nechtě.

Bostich – Pán budoucnosti hraje o blaho mnoha galaxií.

Adam z Auru – Adaurest hraje podle vlastních pravidel.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2975 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Dobře tři tisíce let v budoucnosti: Perry Rhodan má stále ještě svou vizi, změnit Mléčnou dráhu ve hvězdný ostrov bez válek. Muž ze Země, který kdysi vedl lidstvo ke hvězdám, chce mít v Galaxii konečně mír.

Pod povrchem mezi jednotlivými hvězdnými říšemi stále doutnají neshody, národy však přesto spolupracují. A neplatí to pouze pro lidstvem obydlené planety a měsíce. Tisíce světů se sjednotily v Lize svobodných Galaktiků. Kontakt s lidmi a jejich spojenci vyhledávají i návštěvníci z cizích galaxií.

Ne vždy je tento kontakt důvodem ke všeobecné radosti: Jen málokdo tak chápe pohnutky Gemeni, kteří údajně z pověření superinteligence jménem GEŠOD přinášejí galaxii mír. Podle posledních poznatků Gemeni spolupracují s Thoogondu, kdysi vyvoleným národem TO, který však byl po těžké zradě vypovězen z Mléčné dráhy. V obou národech existují proudy s různými zájmy a nikdo nedovede říct, kdo je přítel a kdo nepřítel.

Na Zemi na sebe mezitím strhl moc Technomahdí. Jeho hlavní zástupce, Adam z Auru, uzavře zhoubné spojenectví s někdejším poslem superinteligence TO a také s bývalým arkonidanským imperátorem Gaumarolem da Bostich. Společně napadnou umělou planetu Poutník – Bostich se přitom vidí jako PÁN BUDOUCNOSTI...