Perry Rhodan 2976 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2976
Název:Hypersvětlo
(Hyperlicht)
Autor:Michael Marcus Thurner
Cyklus:Genesis
Vydáno poprvé:31. srpna 2018
Vydáno v češtině: -
Čas děje: duben 1552 NGL
Na světě krtčích lidí - katastrofa se dává do pohybu
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Caltu Roy – Člověk z povrchu vidí nepříjemné.

Mabeschtur – Krtčí člověk vidí strašlivé.

Kariaboš a Tariamš – Matka a dcera se dočkají nepěkných věcí.

Coron Roy – Vědec zkoumá hypersvětlo.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2976 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Dobře tři tisíce let v budoucnosti: Perry Rhodan má stále ještě svou vizi, změnit Mléčnou dráhu ve hvězdný ostrov bez válek. Muž ze Země, který kdysi vedl lidstvo ke hvězdám, chce mít v Galaxii konečně mír.

Pod povrchem mezi jednotlivými hvězdnými říšemi stále doutnají neshody, národy však přesto spolupracují. A neplatí to pouze pro lidstvem obydlené planety a měsíce. Tisíce světů se sjednotily v Lize svobodných Galaktiků. Kontakt s lidmi a jejich spojenci vyhledávají i návštěvníci z cizích galaxií.

Ne vždy je tento kontakt důvodem ke všeobecné radosti: Jen málokdo tak chápe pohnutky Gemeni, kteří údajně z pověření superinteligence jménem GEŠOD přinášejí galaxii mír. Podle posledních poznatků Gemeni spolupracují s Thoogondu, kdysi vyvoleným národem TO, který však byl po těžké zradě vypovězen z Mléčné dráhy. V obou národech existují proudy s různými zájmy a nikdo nedovede říct, kdo je přítel a kdo nepřítel.

Ve Sluneční soustavě dojde k závažné události: Adam z Auru, Lotho Keraete a Gaumarol da Bostich se pokusí převzít moc na Poutníku. Kotoučový svět zareaguje – a Bostich umírá. Z pochodně, oznamující jeho smrt, vyroste HYPERSVĚTLO...