Perry Rhodan 2964 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2964
Název:Špehové v dakkarprostoru
(Späher im Dakkarraum)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Genesis
Vydáno poprvé:08. června 2018
Vydáno v češtině: -
Atlan v šodském teleskopu - dozví se tajemství superinteligence
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Atlan – Arkonidan nese několikery šaty.

Fitzgerald Klem – Lid musí dát v sázku svůj amulet.

Tamareil – Robot se osvědčí jako záchranná kotva.

Mollikord – Paslaimone se prokáže jako čestný průvodce.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2964 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Dobře tři tisíce let v budoucnosti: Perry Rhodan má stále ještě svou vizi, změnit Mléčnou dráhu na hvězdný ostrov bez válek. Muž ze Země, který kdysi vedl lidstvo ke hvězdám, chce mít v Galaxii konečně mír.

Pod povrchem sice mezi jednotlivými hvězdnými říšemi stále existují neshody, národy však přesto spolupracují. Neplatí to pouze pro lidstvem obydlené planety a měsíce. Tisíce světů se sjednotily k Lize svobodných Galaktiků. Kontakt s lidmi a jejich spojenci vyhledávají i návštěvníci z jiných galaxií.

V současné době jde především o Thoogondu z galaxie Sevcooris. Před několika desítkami tisíc let měli tito cizinci v Mléčné dráze vlastní hvězdnou říši. Pak jsou tu ještě Gemeni, kteří tvrdí, že se z pověření superinteligence jménem GEŠOD zasazují o mír.

Bez varování dobyli strašlivě vyhlížející Xumushané Sluneční soustavu a obsadili Zemi – tato invaze je ovšem ryzí podvod Technomahdího. Co tím ale tento tajemný sleduje?

Atlan se mezitím po svém návratu ze Začasé země ocitl v galaxii, v níž se rovněž angažují Gemeni. Ti začali nesmrtelnému Arkonidanovi ihned strojit úklady. Arkonidan skrze šodské zrcadlo unikl do soběstačné stanice v dimenzionálně nadřazeném prostoru, avšak i zde se činí Gemeni. Ti zde mimo jiné působí jako ŠPEHOVÉ V DAKKARPROSTORU&&...