Perry Rhodan 2799 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2799
Název:Za poslední hranici
(Zur letzten Grenze)
Autor:Oliver Fröhlich / Christian Montillon
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:10. dubna 2015
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 17. listopadu 1517 NGL
Terranci v soustavě Arkon – na cestě do Synchronie
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Jsou mu přiznány jen průměrné herecké schopnosti.

Atlan da Gonozal – Arkonidan musí naplnit naděje do něho vkládané.

Gucky – Ilt používá nové síly.

Gholdorodyn – Kelosk se přepočítá.

Chuv – Atopický soudce pluje za horizont.

Yuunüs Phörn – Tajemník sáhne k jiným prostředkům, než k peru.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2799 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, se událo mnohé: Terranci dospěli ke vzdáleným hvězdným ostrovům, potkali bezpočet vesmírem cestujících civilizací a narazili na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

Mezitím se píše rok 1517 Nového galaktického letopočtu (NGL). Mléčná dráha je pod dalekosáhlým vlivem Atopického tribunálu, jehož soudci tvrdí, že jen oni mohou odvrátit světopožár, který by jinak Galaxii nevyhnutelně zničil.

Avšak kdo jsou tito navenek různorodí soudci, z čeho odvozují autoritu k vynášení rozsudků, a odkud vlastně přišli? Perry Rhodan, kardinální fraktor – tedy hlavní viník – který byl odsouzen za údajný budoucí zánik Mléčné dráhy, se na tyto otázky snaží najít odpověď.

Ze vzdálené galaxie Larhatoon přivezl Rhodan poznání, že se základna soudců nalézá v Začasé zemi. Nesmrtelnému Pozemšťanovi se spolu s Atlanem a Larem Avestry-Pasikem podařilo proniknout na palubu CHUVANCU, a dokonce dostali pod svou kontrolu soudce Chuva. Jako nový velitel lodi zavelí nyní Rhodan k výpadu ZA POSLEDNÍ HRANICI...


Tým Perryho Rhodana dobyl CHUVANC. Rhodan byl uznán za velitele lodi a Chuv je pod kontrolou, o čemž však nikdo mimo Atopovu loď nemá ani potuchy. Onryoňanská posádka je vysazena v pomocném člunu, a o únosu CHUVANCU bude moci ostatní síly tribunálu informovat až za několik dnů. V soudcovském korábu zůstanou pouze parapionýři Tropor a Gillipor Latta, jakož i Tolocesti. Tři Pseudogeniferové se velice rychle zapracují a ovládnou řízení lodi. RAS ČUBAJ je uložen do synkaverny a bude se moci podílet na expedici do Začasé země. Avšak tomu prozatím stojí v cestě ještě tři překážky. Zaprvé se do synkaverny ukryl také Yuunüs Phörn a to představuje značné nebezpečí. Dále je třeba, aby se CHUVANC vrátil do systému Baag, kde lze skrze Atopický konduktor vstoupit do Synchronie. A nakonec je tu komando Sichu Dorksteiger, uvízlé v zemi Collthark.

Během přípravy k dislokaci CHUVANCU transmiterovým portálem soustavy Naata vytvoří Gucky a Pey-Ceyan parablok. Snaží se vyslídit a eliminovat Phörna. Guckyho parasíly se při kontaktu s energií repulsorového valu centrály CHUVANCU znovu pozmění. S pomocí Larky a Gholdorodyna však nakonec pronikne do synkaverny. Ve své polozbroji je ale Phörn silnější než jeho protivníci, a navíc zná všechna tajemství CHUVANCU. Gucky tak není schopen zabránit tomu, aby Phörn ze synkaverny nezaútočil na Chuva a těžce ho nezranil.