Perry Rhodan 2786 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2786
Název:Skutečný Rhodan
(Der wahre Rhodan)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:09. ledna 2015
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 17. – 31. května 1517 NGL
Útok na hvězdný portál – životodárnou žílu Atopického tribunálu
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Nesmrtelný jde do nebezpečné akce.

Gucky – Myšob použije své nové síly.

Černý Bacctou – Jako Perry Rhodan má zvláštní misi.

Noom Coyforrod – Onryoňanský komandant čelí hrozivé bytosti.

Sichu Dorksteiger – Atorka vymyslí zvláštní formu sabotáže.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2786 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

Mezitím se píše rok 1517 Nového galaktického letopočtu (NGL). Mléčná dráha je pod dalekosáhlým vlivem Atopického tribunálu, jehož soudci tvrdí, že jen oni mohou odvrátit světopožár, který by jinak Galaxii nevyhnutelně zničil. Zatímco tribunál buduje svou moc nad celým hvězdným ostrovem, formuje se hnutí odporu.

Perry Rhodan s posádkou dálkové vesmírné lodi RAS ČUBAJ ve vzdálené galaxii Larhatoon vypátral, že vlastní říše Atopických soudců leží v Začasé zemi. K tomu, aby se mohl vydat na toho zvláštní místo, však Rhodan potřebuje Atlana jako pilota a soudcovský koráb jako dopravní prostředek.

Protože už v Larhatoonu není žádná soudcovská loď, musí se Rhodan vrátit do Mléčné dráhy. Během odletu se pak cizí bytost prokáže jako SKUTEČNÝ RHODAN...