Perry Rhodan 2745 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2745
Název:Kódové slovo P-Z-Ú
(Kodewort ZbV)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:28. března 2014
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10. – 14. června 1516 NGL
Symfonie zrádců – falešná hra na Maharani
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Sichu Dorksteiger – Šéfvědkyně LSP nahlédne vidoucíma očima do temnoty.

Vetris-Molaud – Tefrodovi jsou připomenuty jeho povinnosti.

Arun Joschannan – Hlava LSP musí učinit těžké rozhodnutí.

Homer G. Adams – Tentokrát nositel buněčného aktivátoru necestuje ve své obvyklé roli hospodářského experta.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2745 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1516 Nového galaktického letopočtu je Mléčná dráha již po dva roky kontrolována Atopickým tribunálem, stále ještě dalekosáhle tajemnou organizací, která předstírá, že se v rámci Atopického řádu stará o mír a bezpečí.

Jaké může mít Atopický řád důsledky, pocítil Perry Rhodan na vlastní kůži. Pronásledování Atopů ho zahnalo až do galaxie Larhatoon, sídla národa Larů. Larové se před jedním a půl tisíci lety jako členové Koncilu sedmi na dlouhou dobu zmocnili vlády nad Galaxií.

V Mléčné dráze jsou již fakticky u moci Atopičtí soudci a vlády galaktických národů se musejí podřídit jejich zákonům. Jedním z prvních rozkazů bylo navrácení soustavy Arkon Naatům. Další na mušce byla planeta Aurora, sídlo Galaktika. Atopové tady umístili svou Řádovou stélu. Nyní se řád věnuje hlavnímu světu Ligy svobodných Pozemšťanů: Maharani. Jeho pochopové zde poprvé zaslechnou KÓDOVÉ SLOVO P-Z-Ú...


Na mnoha planetách Mléčné dráhy jsou nainstalovány Řádové stély, údajně miniaturní soudní dvory Atopického tribunálu. Každý stěžovatel se zde může svěřit moudrosti soudců Atopického řádu. Ve skutečnosti jsou stély symbolem pokračujícího obsazení Galaxie.