Perry Rhodan 2744 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2744
Název:K arkonským kořenům
(An Arkons Wurzeln)
Autor:Verena Themsen
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:21. března 2014
Vydáno v češtině: -
Čas děje: červen 1516 NGL
Skryjí se mezi svědky minulosti – a získají náhled do budoucnosti Galaxie
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Pellindor da Shamonay – Mladý šlechtic pronikne do minulosti Arkonu.

Gissilin – Pod Domy mrtvých střeží neobyčejná Arkonidanka tajemství.

Chuv a Phörn – Soudce a jeho sekretář přijmou víceimperátorovi na Naatu.

Ai Coulonn – Jako kontrahistorička chce Onryoňanka vypátrat pravdu.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2744 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu.

V roce 1516 Nového galaktického letopočtu je Mléčná dráha již po dva roky kontrolována Atopickým tribunálem, stále ještě dalekosáhle tajemnou organizací, která předstírá, že se v rámci Atopického řádu stará o mír a bezpečí.

Jaké může mít Atopický řád důsledky, pocítil Perry Rhodan na vlastní kůži. Pronásledování Atopů ho zahnalo až do galaxie Larhatoon, sídla národa Larů. Larové se před jedním a půl tisíci lety jako členové Koncilu sedmi na dlouhou dobu zmocnili vlády nad Galaxií.

V Mléčné dráze stále formálně vládne Galaktikum, veškerou jeho politiku však kontrolují Atopičtí soudci. Jedním z jejich prvních příkazů je, aby Arkonidané vrátili svou centrální soustavu původním majitelům – Naatům. Tak začíná bezpříkladný exodus, jehož důsledky sahají až K ARKONSKÝM KOŘENŮM...


Arkonidanům rychle utíká čas. Víceimperátor Tormanac da Hozarius pochopí, že Atopickým tribunálem požadovaný odchod ze systému Arkon nelze stihnout ve sjednané lhůtě tří let.