Perry Rhodan 2746 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2746
Název:Start REGINALDA BULLA
(Start der REGINALD BULL)
Autor:Marc A. Herren
Cyklus:Atopický tribunál
Vydáno poprvé:04. dubna 2014
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 14. – 25. června 1516 NGL
Lov na loď P-Z-Ú – Rezident Ligy má odvážný plán
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Arun Joschannan – Rezident LSP plánuje nebezpečný bluf.

Shalva Galaktion Shengelaia – Kamašita má na své mentální vyhlídce pozorovatele.

Penanser-Viriu – Tefrodského velitele sužují noční můry.

Sichu Dorksteiger – Šéfvědkyně LSP čeká na panenský let lodi P-Z-Ú.

Shekval Genneryc – Onryoňan musí přijmout nepříjemný hovor.

Darreny Kendry – Osamělý horník pozoruje hrozivou flotilu.

Od doby, co lidstvo vyrazilo do vesmíru, prožilo nepředvídané, vzrušující události: Terranci – jak se nazývají příslušníci sjednoceného lidstva – nejenže za ta tisíciletí prozkoumali svou vlastní Galaxii, ale dospěli i ke vzdáleným hvězdným ostrovům. Zase a zase potkávají Perry Rhodan a jeho druzi vesmírem cestující civilizace – a narážejí na stopy mocností, které ovlivňují osudy celého kosmu. V roce 1516 Nového galaktického letopočtu je Mléčná dráha již po dva roky kontrolována Atopickým tribunálem, stále ještě dalekosáhle tajemnou organizací, která předstírá, že se v rámci Atopického řádu stará o mír a bezpečí.

Jaké může mít Atopický řád důsledky, pocítil Perry Rhodan na vlastní kůži. Pronásledování Atopů ho zahnalo až do galaxie Larhatoon, sídla národa Larů. Larové se před jedním a půl tisíci lety jako členové Koncilu sedmi na dlouhou dobu zmocnili vlády nad Galaxií.

V Mléčné dráze jsou již fakticky u moci Atopičtí soudci a vlády galaktických národů se musejí podřídit jejich zákonům. Jedním z prvních rozkazů bylo navrácení soustavy Arkon Naatům. Další na mušce byla planeta Aurora, sídlo Galaktika. Atopové tady umístili svou Řádovou stélu. Nyní se řád věnuje hlavnímu světu Ligy svobodných Pozemšťanů: Maharani. Terranci přistoupí k odvetě a tak dojde ke STARTU REGINALDA BULLA...


V systému Yogul vzplane vesmírná bitva mezi Onryoňany a terranskými obránci. Obě strany volí velice opatrnou taktiku, takže prozatím dojde jen k lehkým ztrátám. Aby opatřil Homeru G. Adamsovi potřebný čas pro přesun lodi P-Z-Ú a současně uchránil Solární rezidenci před zásahem Atopického tribunálu, zahájí Arun Joschannan nebezpečnou diverzní akci. K její realizaci poslouží jeden z tvarových měničů z lidu Jaj, který převzal roli místního šéfa SPL Maela Tanguye a byl ponechán ve víře, že doposud není odhalen. Joschannan vyjednává o dalším prodloužení lhůty pro kapitulaci Rezidence a nechá k Onryoňanům prosáknout informaci, že byla ocelová orchidej přeměněna na bombu a naplněna bojovými roboty pro případné dobytí HOOTRI. Pozemští technici podle této klamné zprávy demontovali LAOTSE a potají se s ním vydali do soustavy Vega. Joschannan však s ukončením odporu váhal příliš dlouho, takže Shekval Genneryc zničí pomocí lineárního torpéda kosmodrom Ekawota na Maharani. K převzetí Rezidence vyšlou Onryoňané automatické a tedy nepříliš silné lodi, které odrazí PRAETORIA. Onryoňanské jednotky letí do systému Vega, aby se dostali alespoň k LAOTSE, avšak ani zde nemají pochopitelně úspěch. Soudce Chuv, který se ohlásí u Shekvala Genneryca, je spíš pobavený než rozhněvaný. Krátce poté oznámí Cai Cheung bezpečný návrat Rezidence na Terru.

Na loděnicové planetě Talos je uskladněna další komponenta projektu P-Z-Ú: rekreační zařízení Ogygia. ANANSI je velice zvědavý a rád by zjistil, jaké to je, navštívit povrch planety. Zažije to pomocí SEMT techniky skrze oči Kamašity Shalvy Galaktiona Shengelaia. Ten vezme UI takříkajíc na svou mentální vyhlídkovou terasu. Nakonec se GLASTONBURY odebere ke Kharagskému slunečnímu dvanáctistěnu v Omeze Centauri. Celý region byl Galaktikem přeměněn na haluťanský protektorát. Haluťan Pacho Doram je na místě s lodí CORNOR LERZ a povolí plavidlu Sichy Dorksteiger průlet. Ten pak následně odepře tefrodskému veliteli jménem Penanser-Viriu. Velitel je se svou 2920 jednotek čítající flotou na lovu lodi P-Z-Ú, kterou má dobýt, nebo – v případě, že se to ukáže být nerealizovatelným – rovnou zlikvidovat. Penanser-Viriu prohlásí, že jedná z pověření Atopického tribunálu. Pacho Doram opět odmítá a situace hrozí další eskalací.

Tu se ve slunečním transmiteru objeví REGINALD BULL, celkem 7750 metrů dlouhá, ze tří na pólech spojených kulovitých buněk se skládající pozemská loď. Koráb disponuje výsuvnými stěžni, na nichž jsou napnuty plachty z kovové fólie, dovede tranzitovat prakticky z nulové rychlosti a pálí ze všech hlavní. Tefrodi se brzy ocitnou v úzkých. Penanser-Viriu je přesvědčen o tom, že má před sebou P-Z-Ú, a stáhne své síly, neboť Lan Meota a Satafar teleportují do trojkulovitého křižníku, aby nainstalovali naváděcí vysílač a položili nálože. Protože REGINALDA BULLA není možné zajmout, Tefrodi ho nakonec zničí. Vetris-Molaud se veřejně vychloubá úspěchem svých zbraní. Pak ale od mutantů zjistí, že pozemská loď byla zcela liduprázdná, neměla interní komunikační systém a jiná pro posádku nezbytné zařízení. REGINALD BULL byl podle všeho pouhou atrapou. Vetris-Molaud si to nechá pro sebe. Navíc odstraní Penansere-Viria a jeho důstojníky, takže se zbaví všech svědků blamáže.

Attilar Leccore navštíví Homera G. Adamse v jeho vile u Tunbridge Wells, a referuje mu o úspěchu projektu P-Z-Ú. Dvojice se následně vydá na cestu k plavidlu RAS ČUBAJ...