Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2671
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2671
Název:Světoloď
(Das Weltenschiff)
Autor:Christian Montillon
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:26. října 2012
Vydáno v češtině: -
Čas děje: ?
Konstruktérův plán – a smrt Trpasličího androida
Hlavní postavy románu:

Šoloubwa – Konstruktér touží po Území volnosti.

Alaska Saedelaere – Maskonoš se snaží pomoci jiným.

Eroin Bleskač – Trpasličí android se musí rozhodnout.

Juliš – Obyvatel planety potká cizince z hvězd.

Píše se rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Sluneční soustava před více než třemi měsíci beze stopy zmizela ze svého dědičného místa v Orionovu rameni Mléčné dráhy.

Aby se Liga svobodných Pozemšťanů nepropadla do chaosu, bylo třeba najít nové vedení a náhradní centrální planetu. Prvním Pozemšťanem se stal Arun Joschannan. Ten se nyní musí vypořádat s politickými pletichami a infiltrací vojsk negativní superinteligence QIN SHI.

Ve velice vzdálené galaxii Escalian – „Říši harmonie“ – se rovněž angažují síly této entity a chystá se tam invaze. TANEDRAR, místní vládnoucí superinteligence, si je vědoma hrozícího nebezpečí. Pomoci jí má terranský Nesmrtelný Alaska Saedelaere.

V doprovodu Trpasličího androida Eriona Bleskače pátrá Alaska po tajemném konstruktéru Šoloubwovi. Když ho konečně nalezne, je nesvědomitým konstruktérem stroze odbyt. Šoloubwa se právě chystá stvořit své „Území volnosti“ – a na jeho vzniku se má podílet i SVĚTOLOĎ...


Šoloubwa zavede Alasku Saedelaera a Eroina Bleskače ke své technopyramidě, neboť může potřebovat pomoc obou cizinců. Vysvětlí svým „hostům“, že pro dosažení staré kapacity a geniality musí stvořit „Území volnosti“. To je právě před dokončením – a jakmile bude zbudováno, poklesne hyperodpor v systému Nahroin na normální hodnotu.