Perry Rhodan 2670 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2670
Název:Konstruktérova cesta
(Der Weg des Konstrukteurs)
Autor:Marc A. Herren
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:19. října 2012
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 4581 PZŘ až září 1331 NGL
Šoloubwova genialita vzrůstá – vidí a tvoří kosmické divy
Hlavní postavy románu:

Šoloubwa – Konstruktér se prokáže jako obtížný a bezcharakterní.

Voosla – Poradce musí poslouchat pány z Evoluxu.

Nikomus Devítirosa – Pilot slouží nevděčnému pánu.

Renyi-Hemdebb – Posel čelí konstruktérovi.

Šobruntanger – Starý Roakk slouží s nasazením svého života.

Píše se rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Sluneční soustava před více než třemi měsíci beze stopy zmizela ze svého dědičného místa v Orionovu rameni Mléčné dráhy.

Aby se Liga svobodných Pozemšťanů nepropadla do chaosu, bylo třeba najít nové vedení a náhradní centrální planetu. Prvním Pozemšťanem se stal Arun Joschannan. Ten se nyní musí vypořádat s politickými pletichami a infiltrací vojsk negativní superinteligence QIN SHI.

Ve velice vzdálené galaxii Escalian – „Říši harmonie“ – se rovněž angažují síly této entity a chystá se tam invaze. TANEDRAR, místní vládnoucí superinteligence, si je vědoma hrozícího nebezpečí. Pomoci jí má terranský Nesmrtelný Alaska Saedelaere.

V doprovodu Trpasličího androida Eroina Bleskače pátrá Alaska po tajemném konstruktéru Šoloubwovi. Když ho konečně nalezne, je jím stroze odmítnut – Bleskač však byl schopen získat Šoloubwovy vzpomínky. V retrospektivě tedy nyní Alaska a Eroin sledují osudy tohoto mimořádného robota – a tak mohou kráčet KONSTRUKTÉROVOU CESTOU...


4581 PZŘ, 202 let po Cholaquinově smrti, vyzkouší Šoloubwa svůj nový vynález. Konstruktér je na útěku před insektoidní rasou Allhe. Allhe pronásledují jeho jachtu – MOWENSKOU PÝCHU – protože Šoloubwa nedodával zbraně a pohonné jednotky pouze jim, ale i jejich nepřátelům. Konstruktér aktivuje poloprostorovou bublinovou síť, v níž dočasně uváznou nepřátelské lodě, takže může v klidu uniknout.

Aktuální data:
24.9.2021
1566 před NGL
9. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459481.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!