Perry Rhodan 2669 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2669
Název:Souboj konstruktérů
(Wettstreit der Konstrukteure)
Autor:Marc A. Herren
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:12. října 2012
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 42354379 PZŘ
Je poeta a válečný invalida – jeho osudem je být vynikajícím konstruktérem
Hlavní postavy románu:

Cholaquin Port'aldonar – Mladý Mowen ovládne svou genialitu.

Emnadesátou – Medodron se ukáže být modifikovatelným.

Husen – Kybernetik bádá nad konstrukcí robotů budoucnosti.

Alaska Saedelaere – Maskonoš se dozví o Šoloubwově zrození.

Píše se rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Sluneční soustava před více než třemi měsíci beze stopy zmizela ze svého dědičného místa v Orionovu rameni Mléčné dráhy.

Aby se Liga svobodných Pozemšťanů nepropadla do chaosu, bylo třeba najít nové vedení a náhradní centrální planetu. Prvním Pozemšťanem se stal Arun Joschannan. Ten se nyní musí vypořádat s politickými pletichami a infiltrací vojsk negativní superinteligence QIN SHI.

Ve velice vzdálené galaxii Escalian – „Říši harmonie“ – se rovněž angažují síly této entity a chystá se tam invaze. TANEDRAR, místní vládnoucí superinteligence, si je vědoma hrozícího nebezpečí. Pomoci jí má terranský Nesmrtelný Alaska Saedelaere.

V doprovodu Trpasličího androida Eroina Bleskače pátrá Alaska po tajemném konstruktéru Šoloubwovi. Když ho konečně nalezne, je jím odmítnut – Bleskač však je schopen získat Šoloubwovy vzpomínky. Na počátku robotovi existence je SOUBOJ KONSTRUKTÉRŮ...


4235 let Po založení říše vedou humanoidní Mowenové v galaxii Karn-Legrek válku proti Orfenarům. V boji o bezvýznamnou planetu Nunngar utrpí mladý syn průmyslníka Cholaquin Port'aldonar – lépe známý pod pseudonymem Šoloubwa, pod nímž vydal autor patriotismem přetékajícího souboru básní „Láska v časech blahobytu“ – strašlivé poranění břicha. Letuschopný medodron zachrání umírajícímu Mowenovi život, ale pro zbytek života musí Cholaquin pít koktejl medikamentů, který zachovává funkčnost nestabilní spleti umělých orgánů v jeho těle.

Aktuální data:
24.10.2021
1566 před NGL
35. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459511.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!