Perry Rhodan 2668 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2668
Název:Devítirosa
(Neuntau)
Autor:Christian Montillon
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:05. října 2012
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3AB-014-A550 Adoc-Lian, 3AB-016-EB00 Adoc-Lian
Konstruktérův svět – hledají Území volnosti
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere – Nesmrtelný Maskonoš hledá centrum Šoloubwových instalací.

Eroin Bleskač – Trpasličí android odhalí skrytá tajemství.

Nikomus Devítirosa – Pilot se cítí podvedený a zrazený.

Kongaro – Smrtelný maskonoš cestuje z pověření superinteligence TANEDRAR.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2668 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

Píše se rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Sluneční soustava před více než třemi měsíci beze stopy zmizela ze svého dědičného místa v Orionovu rameni Mléčné dráhy.

Aby se Liga svobodných Pozemšťanů nepropadla do chaosu, bylo třeba najít nové vedení a náhradní centrální planetu. Prvním Pozemšťanem se stal Arun Joschannan. Ten se nyní musí vypořádat s politickými pletichami a infiltrací vojsk negativní superinteligence QIN SHI.

Ve velice vzdálené galaxii Escalian – „Říši harmonie“ – se rovněž angažují síly této entity a chystá se tam invaze. TANEDRAR, místní vládnoucí superinteligence, si je vědoma hrozícího nebezpečí. Pomoci jí má terranský Nesmrtelný Alaska Saedelaere.

V doprovodu Trpasličího androida Eroina Bleskače pátrá Alaska po tajemném konstruktéru Šoloubwovi. S tímto geniálním vynálezcem se podle všeho točí mnoho událostí poslední doby a snad by bylo možné získat jeho pomoc. Nesourodá dvojice však nejdříve potká DEVÍTIROSU...


Alaska Saedelaere je válcovitým křižníkem SHEYAR na cestě do trpasličí galaxie Dranat. Doufá, že zde nalezne konstruktéra Šoloubwu, neboť v Dranatu se nacházela planetární staveniště, na nichž vznikly Okvětní lístky Časové růže. Eroin Bleskač pozná, že dvojhvězdy, kolem nichž krouží staveništní planety, jsou zcela identické a svázané hyperenergetickými liniemi. Trpasličí android předpokládá, že Šoloubwův hlavní svět, odkud byla řízena stavba Časové růže, se nachází v průsečíku spojnic. Na Saedelaerův rozkaz (Bleskač nemá jako Neharmonický na palubě žádné slovo) letí SHEYAR k propočítanému cíli a objeví planetu. Tam je sice nalezeno gigantické město, ale žádný život. Kolem se povalují deaktivovaní roboti Šoloubwovy technogardy, vše už po celá staletí nebo tisíciletí chátrá. To platí také pro Nikomuse Devítirosu, trpasličího androida, na něho Nesmrtelný a Bleskač narazí. Před dávnými časy ho zde Šoloubwa zanechal a od té doby se umělý tvor pozvolna rozpadá.

Bleskač není právě šťastný, v Devítirosovi totiž vidí důkaz své vlastní pomíjivosti. Devítirosa o konstruktérovi nemluví právě v dobrém a ochotně Alaskovi poskytne důležité informace. Devítirosa byl velitelem kobaltově modrého válce ŠROUB B a Šoloubwovi sloužil na příkaz kosmokratů. Kdysi zjevně došlo mezi Šoloubwou a jeho zadavateli k neshodám, neboť jednoho dne už konstruktér nesměl vstoupit do své vlastní věže, srdce celého zařízení a zmizel, aniž by se kdy vrátil. Trpasličí android však ví, kde je možné Šoloubwu nalézt, a bez okolků se tam s Alaskou a Eroinem vydá. Cesta vede do trosky planet a z nich stvořených obrovských agregátů naplněné soustavy Nahroin. Tam je SHEYAR zasažen rozličnými hyperenergetickými fenomény. Přesto se Saedelaerovi, Bleskačovi a Devítirosovi podaří přistát na třetí planetě systému.

Na povrchu dochází k poruchám reality, skrze něž může Saedelaere vidět obrazy z minulosti. Planeta je už po věky bez ohledu na místní obyvatele nemilosrdně vykořisťována. Velký areál je poset stále ještě nedokončenými, dohromady síťovanými pozitronikami, Šoloubwovými sochami a sontaronovými generátory. Humanoidní, na pyramidě trůnící socha je identická se Šoloubwou. Saedelaere ho osloví a je mu sděleno, že konstruktér se právě chystá vytvořit Území volnosti – to je činnost, k níž ho přinutily okolnosti. Během rozhovoru získá Eroin Bleskač přístup k Šoloubwovým vzpomínkám. Šoloubwa své hosty pomocí transmiterového pole dopraví na jiné místo. Domorodci zde vedou beznadějný boj proti Šoloubwovým robotickým stavebním strojům. Devítirosa je zasažen oštěpem a umírá, čehož ovšem nelituje. Protože Saedelaere a Bleskač beztoho nemají nic lepšího na práci (jejich bojové kombinézy nefungují), zabývají se Šoloubwovými vzpomínkami...