Perry Rhodan 2640 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2640
Název:Střípky superinteligence
(Splitter der Superintelligenz)
Autor:Christian Montillon
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:23. března 2012
Vydáno v češtině: -
Princeznina loutka – Alaska Saedelaere v Paláci činohry
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere – Maskonoš je zatčen.

Carmydea Yukk – Vnučka Rhizinzy Yukk se ocitá v rukou svého nepřítele.

Eroin Bleskač – Trpasličí android postrádá SVÍTIVOST.

Craton Yukk – Lirbal nerozumí své sestře.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2640 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Po zmizení Sluneční soustavy a všech v ní žijících Pozemšťanů se situace v domovské galaxii lidstva zásadně změnila.

Z původního stanoviště Slunce se stal nebezpečný Sektor nula, přičemž celou oblast uzavřely jednotky Galaktiků. Všichni se horečnatě snaží zjistit, co se vlastně se Solárním systémem stalo. Celou věc navíc komplikuje skutečnost, že byla „unesena“ BÁZE, na jejíž palubě se nacházel Perry Rhodan. Z konference na planetě Maharani alespoň vzešlo provizorní vedení Ligy svobodných Pozemšťanů.

Zatímco Perry Rhodan bojuje ve válkami zmítané dvojité galaxii Chanda proti z dlouhého spánku se probudivší entitě QIN SHI, Alaska Saedelaere se nachází v galaxii Escalian. Hvězdný ostrov je pokládán za Říši harmonie a kontroluje ho objevující se a zase mizející bytost TANEDRAR. Vládce své poddané kontaktuje skrze STŘÍPKY SUPERINTELIGENCE...


Po opuštění anomálie je RHYLINE obklíčena kosmickými koráby Říše harmonie. Situace je beznadějná. Alaska Saedelaere a jeho druzi se vzdají přesile. Padnou do rukou dvojčeti Carmydey Yukk – Cratonovi, který velí obrovské bojové lodi jménem DRUSALAI. Jejich jedinou výhodou je Eroin Bleskač. Trpasličí android se zneviditelnil a omráčil Swifta, aby ho nemohl prozradit. Craton své vězně pozve na večeři. Pro Carmydea nechová žádné sourozenecké city. Jde mu jen a jen o to, aby z ní vyrazil informace o odbojovém hnutí. Nezastaví se ani před mučením, což jasně prokáže, když Carmydeu při jídle vystaví vlivu šokeru. V moci tohoto kapitána jsou také gardový důstojník Pridon a Rhizinza Yukk. Bývalá vévodkyně byla až doposud uložena v medotanku. Už je jen stínem sebe sama.

Alaska Saedelaere má po návratu z anomálie opakovaně vize, v níž se objevují loutky z Upomínající činohry, zejména princezna Arden Drabbuh. Loutka tvrdí, že není Nositel masky v nebezpečí a brzy se s ní potká. Vězni jsou dopraveni k Paláci činohry, kde je přijde Melwai Vedikk, kancléř Říše harmonie. Je přítomen také strážce harmonie Uyari Lydspor. S Alaskou se jedná velmi přátelsky, neboť se přiblížil definitivní návrat superinteligence TANEDRAR, a superinteligence entita chce s Pozemšťanem mluvit. Alaska je proveden palácem. Potká mnoho různých bytostí, a neočekávaně všechny tyto tvory zachvátí vzrušení a euforie. Servou si šaty z těla, odhodí masky a začnou orgie. V průběhu událostí jsou na tělech bytostí jasně viditelné harmonické střípky superinteligence. Alaska cítí cizí prezenci – TANEDRAR přichází.

Stejně jako ve vizích má superinteligence podobu loutky z činohry. Slibuje, že Alaska brzy všechno pochopí, a propůjčí mu Escaran. Maškonoš si sice ještě uvědomí, že je ovlivňován, ale stále silněji se v něm rozprostírá pocit všeobjímající harmonie. Superinteligence mu začíná vyprávět historii svého vzniku...