Perry Rhodan 2637 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2637
Název:Hledači informací
(Die Informationsjäger)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:02. března 2012
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 04. října – 5. listopadu 1469 NGL
Hlavní postavy románu:

Gucky – Myšob se odebere na nebezpečnou průzkumnou misi.

Nemo Partijan – Hyperfyzik doprovází multimutanta a musí dokázat, že vedle něho obstojí.

Perry Rhodan – Nesmrtelný Terranec hledá svou loď.

V Mléčné dráze se píše rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Po zmizení Sluneční soustavy a všech v ní žijících Pozemšťanů se situace v domovské galaxii lidstva zásadně změnila.

Z původního stanoviště Slunce se stal nebezpečný Sektor nula, přičemž celou oblast uzavřely jednotky Galaktiků. Všichni se horečnatě snaží zjistit, co se vlastně se Solárním systémem stalo. Celou věc navíc komplikuje skutečnost, že byla „unesena“ BÁZE, na jejíž palubě se nacházel Perry Rhodan. Z konference na planetě Maharani alespoň vzešlo provizorní vedení Ligy svobodných Pozemšťanů.

Perry Rhodan mezitím bojuje ve válkami zmítané dvojité galaxii Chanda proti QIN SHI. Tato tajemná bytost panuje nad nesčetnými vojáky z různých národů a je téměř nepopiratelnou vládkyní Chandy. Rhodan naštěstí na všechno není sám. Do akce se nyní vydávají Gucky a Nemo Partijan. Stávají se z nich HLEDAČI INFORMACÍ...


Gucky se dne 4. října 1469 NGL spolu s Nemo Partijanem teleportuje do nitra loděnice APERAS KOKKAIA, aby pátral po informacích. Uvnitř loděnice jsou nainstalovány četné parapasti, proto může myšob teleportovat jen na krátké vzdálenosti. Když paralyzují několik Xylthů, dovědí se Gucky a Partijan, že v centru loděnice existuje mohutná, mračnem z formovací energie naplněná dutina. V té se vznáší 4,5 kilometru měřící černá koule. Guckymu se při pohledu na kulovitý objekt vybaví časová studna. Galaktici spekulují, že název „Místo proměny“, používaný v souvislosti s loděnicí, odkazuje právě na černou kouli ve středu APERAS KOKKAIY. Myšob se rozhodne dostat blíž. Vyjde najevo, že v kouli nedávno zmizel space jet z BÁZE a už se nevynořil.

Když se Gucky a Partijan přiblíží ke kouli, podlehnou rozličným přeludům. Partijan věří, že vidí tři objekty, náležející k jinému kontinuu a spojené transferovým komínem. Jen s obtížemi se Gucky a Partijan vymaní z kouzla koule a opustí APERAS KOKKAIU. K MIKRU-JON se vrátí až 3. listopadu; díky dilatačnímu efektu nebo podobnému fenoménů ztratili v blízkosti černého objektu celý jeden měsíc.

Dne 5. listopadu přilétají po obtížné cestě KADURA a SICHOU-1 s Perry Rhodanem na palubě. Všechny tři lodi se nyní vydají na Orontes...

Aktuální data:
24.9.2021
1566 před NGL
9. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459481.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!