Perry Rhodan 2622 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2622
Název:Rebelové Escalianu
(Die Rebellen von Escalian)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Neuroversum
Vydáno poprvé:18. listopadu 2011
Vydáno v češtině: -
Čas děje: ?
Alaska Saedelaere u Neharmonických – je mužem bez vzpomínek
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere – Nesmrtelný se seznámí s Říší harmonie z její „neharmonické“ strany.

Carmydea Yukk – Potomek bývalé vévodkyně odhalí tajemství.

Gardový poručík Pridon – Escalian musí snášet společnost Jyrescaů.

Eroin Bleskač – Trpasličí android doprovází Nesmrtelného.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2622 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1469 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5056 křesťanského kalendáře. Situace Pozemšťanů se po krátkém období míru prudce změnila: Celá Sluneční soustava byla neznámými silami uvězněna v miniaturním univerzu.

Do Sluneční soustavy vpadly hřebíkovité koráby tajemných Spentů. Tito cizorodí „Sluncaři“ považují pozemskou hvězdu za znesvěcenou a chtějí ji zničit. Na vině je mrtvé tělo superinteligence ARCHETIM, pohřbené uvnitř Slunce. Aby oddělili korpus entity, Spentové uhasili termonukleární reakce ve hvězdě. Současně unesou humanoidní Sayporani děti a mladistvé ze Země, aby je „přeformovali“ do nové podoby.

Perry Rhodan a jeho společníci stojí v neznámé galaxii v přední linii boje o BÁZI a proti hrozivé mocnosti QIN SHI.

O intrikách QIN SHI už nějakou dobu ví své také Alaska Saedelaere. Nositel masky pátrá z paluby kosmokratické kosmické lodi SVÍTIVOSTI po nezvěstné vyslankyni Vysokých mocností Samburi Yuře. Jak se zdá, do událostí je zapleten nejen QIN SHI, ale také tajemná Říše harmonie. Saedelaere naváže kontakt s vévodkyní této říše a ta ho veze do své domoviny. Tam jsou však všichni považováni za nepřátele a jejich spojenci se tak stanou REBELOVÉ ESCALIANU...


Po jeho zajetí je Alaska Saedelaere transportován na izolační svět Crepoin. Všichni věznění Jyrescao jsou internováni na podobných planetách, aby bylo zajištěno, že nebude docházet ke kontaktům s „harmonickými“. Saedelaere si už může vybavit pouze zlomek své minulosti. Fragmenty vzpomínek se vynořují a zase mizí. Saedelaere netuší, jak se vlastně dostal na Crepoin a proč ztratil paměť. Předpokládá, že tento stav zavinily nešetrné výslechové metody Harmonických. Saedelaere má jediný vztažný bod. Tím je Haspelon, humanoid s modrým kožichem, pocházející z národa Dynoadů. Pozemšťan bytosti, která ho podporuje, říká „Swift“.