Perry Rhodan 2558 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2558
Název:Město na konci cest
(Die Stadt am Ende des Weges)
Autor:Marc A. Herren
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:27. srpna 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1463 NGL
Nositel masky sleduje stopu – a prolomí tabu
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere – Muž mezi touhou a žádostí.

Eroin Blesk – Commo'Dyr musí následovat velitele, jemuž nerozumí.

Králík – Bývá nasazován jako průvodce a obvykle je v časové tísni.

Korte Hanner – Je pronásledován, protože přináší zkázu.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2558 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, vstoupí na scénu Frekvenční monarchie. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci. Vatroxové útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců a zpočátku se zdá, že jejich úder nemůže nic zadržet. Posléze však lidstvo odhalí Achillovu patu invazorů: Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Frekvenční monarchie prakticky zlomena.

Tím však není hrozba zažehnána docela: Části Vatroxů, mimo jiné nebezpečnému Frekvenčnímu pátrači Sinnafochovi, se podařilo uniknout. Navíc tu jsou přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů.

Kosmický poutník Alaska Saedelaere mezitím cestuje na palubě kobaltově modrého válcovitého křižníku jménem SVÍTIVOST, lodi Mocností Řádu. Pátrá po původní majitelce plavidla: Samburi Yuře, poslední Enthonce. Ta sice zmizela, zanechala však stopu, kterou zjevně může sledovat pouze Nositel masky. Nyní Alaska dorazí do MĚSTA NA KONCI CEST...