Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2557
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2557
Název:Myšlenkový pilot
(Der Mentalpilot)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Pozemšťan pozná svou kosmickou loď – a Pozemšťanka čelí neskutečnému
Hlavní postavy románu:

Clun'stal – Hyperkrystalové bytosti schází méně slov než vzpomínek.

Mikru – Avatar MIKRU-JON vidí rizika a nebezpečí.

Mondra Diamondová – Družka Perryho Rhodana se postaví 1000 úkolům.

Perry Rhodan – Pozemšťan se stává pilotem.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, vstoupí na scénu Frekvenční monarchie. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci. Vatroxové útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců a zpočátku se zdá, že jejich úder nemůže nic zadržet. Posléze však lidstvo odhalí Achillovu patu invazorů: Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Frekvenční monarchie prakticky zlomena.

Tím však není hrozba zažehnána docela: Části Vatroxů, mimo jiné nebezpečnému Frekvenčnímu pátrači Sinnafochovi, se podařilo uniknout. Navíc tu jsou přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů.

Perryho Rhodana to zaválo do cizorodého prostředí. Kolem obrovské obchodní hvězdy zde krouží na 20 000 diskovitých světů, podobajících se Poutníku, sídlu superinteligence ID. Novou možností se pro ztroskotané stane MYŠLENKOVÝ PILOT...