Perry Rhodan 2559 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2559
Název:Střep zla
(Splitter des Bösen)
Autor:Marc A. Herren
Cyklus:Stardust
Vydáno poprvé:3. září 2010
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1463 NGL ?
Nosí Oblek zmaru – Ultramarínové město je v nebezpečí
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere – Muž nese Oblek zmaru.

Eroin Blesk – Commo'Dyr očekává příkazy.

Ino Thalwaaruua – Požitkář se musí postavit nepříjemnostem.

Korte Hanner – Jaranoc dluží svůj život.

Ilustrace:
Perry Rhodan 2559 (Ilustrace 1)
© VPM kg.

V Mléčné dráze se píše rok 1463 Nového galaktického letopočtu – to odpovídá roku 5050 křesťanského kalendáře. Už více než sto let panuje v Mléčné dráze mír: Hvězdné říše se snaží spolupracovat a vytvořit klidnou budoucnost. Konflikty minulosti se zdají být zapomenuty.

Když začnou Pozemšťané zkoumat tajemnou transportní polyportsíť, relikt dávných časů, vstoupí na scénu Frekvenční monarchie. Ta si nárokuje vládu nad všemi polyportdvorci. Vatroxové útočí z palub křižníků, vytvořených z formovací energie, nebo skrze transferové komíny polyportdvorců a zpočátku se zdá, že jejich úder nemůže nic zadržet. Posléze však lidstvo odhalí Achillovu patu invazorů: Vatroxové mohou následovat cestu „znovuzrození“ na jeden ze svých hibernačních světů. Zničením těchto bašt a polapením volných vědomí Vatroxů je moc Frekvenční monarchie prakticky zlomena.

Tím však není hrozba zažehnána docela: Části Vatroxů, mimo jiné nebezpečnému Frekvenčnímu pátrači Sinnafochovi, se podařilo uniknout. Navíc tu jsou přinejmenším dvě soupeřící Všebytosti, odvozující svůj původ od Vatroxů.

Kosmický poutník Alaska Saedelaere mezitím cestuje na palubě kobaltově modrého válcovitého křižníku jménem SVÍTIVOST, lodi Mocností Řádu. Pátrá po původní majitelce plavidla: Samburi Yuře, poslední Enthonce. Ta sice zmizela, zanechala však stopu, kterou zjevně může sledovat pouze Nositel masky. Nyní Alaska dorazí do Ultramarínového města a nalezne zde součást entity VATROX-VAAMU – jde o STŘEP ZLA...


Nehmotné město (kterému Korte Hanner říká „Connajent, nádherný“) se pokouší pokračovat ve své cestě, to se však nepodaří. Alaska Saedelaere chce nyní dosáhnout časové centrály a spolu s Jaranocem se probíjí do středu města. Jak se zdá, do této zóny ještě nepronikl vliv „zla“, které je jinak cítit všude okolo. Alaska Korto Hannerovi navzdory jeho projevům loajality nedůvěřuje, neboť Jaranoc se zdá něco zamlčovat.