Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2198
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2198
Název:Plán Kosmokratů
(Plan des Kosmokraten)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Konečný boj v METANU - Konečný messenger má být zastaven
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere - nositel masky je svědkem zvláštní manifestace

Cairol - robot kosmokratů působí na palubě SOL

Perry Rhodan - Terranec hledá v nepochopitelném prostoru kontakt

Hismoom - kosmokrat sleduje zcela zvláštní plán

Chabed - »odštěpek« superinteligence předá THOREGONU zprávu

Zatímco se Perry Rhodan znovu snaží navázat kontakt se SOL a současně přemýšlí o THOREGONOVĚ šíleném plánu, podaří se kosmokratu Hismoomovi po několika chybných pokusech vtělit se v TOULCI do posledního těla Maunarie, aniž by se jeho tělo okamžitě rozpadlo na popel. Okamžitě se šest metrů vysoký kyklop následován Cairolem a Alaskou Saedelaerem vydá k centrále SOL a převezme velení. Trim Marath, který je zde rovněž přítomný, nevydrží mentální břímě z Hismoomovy prezence a omdlí. Krátce na to se objeví jeho "černé dvojče". Nedbalý pohyb ruky stačí ale kyklopovi k tomu, aby dosud nepřemožitelná stínová postava beze stopy zmizela (snad navždy). Hismoom požaduje neomezenou volnost pohybu uvnitř METANU, nevysvětlí ale proč. Atlan si mu troufne vzdorovat a odmítne kosmokratovi předat SOL - chce mu dát jen lehký křižník CANBERRA, který jako jediný pomocný člun SOL disponuje Iso-dílem. Že na to málomluvný Hismoom přistoupí, nechává tušit, že jeho možnosti uvnitř PULSU jsou přeci jen omezené. TOULEC se musí nejdříve rozebrat a v CANBEŘE znovu smontovat. Poté se Hismoom vydá na lov "konečného messengera", který by měl být brzy dostavěn. Jedním z Hismoomových pomocníků na této mi je ostatně Monkeyeho pták Lamuuni, pro kterého mocné mentální vyzařování kosmokrata představuje asi neodolatelné lákadlo.

SOL dostane za úkol odvést pozornost a zajistit, aby Hismoomovi nepřekážely lodě Kattixu nebo Helioti. Zničí proto jeden kontrolní satelit, který je řízen Červenými Helioty. Tím se takříkajíc zbaví "šílených" Heliotů v příslušné oblasti membrány. Bezpočet energetických bytostí vyletí ven z membrány a naplní kanály, ve kterých se zdržuje také SOL. Naštěstí napadnou nosné lodě Kattixů, které se právě připravují sledovat SOL. O odvedení pozornosti je tedy postaráno. Hismoomovi se podaří chytit "konečný messenger" a získat ho pod svou kontrolu. Jak to udělal, zůstává jeho tajemstvím. S posledními silami zavede těleso na nový kurz - pak se jeho tělo Maunarie rozpadne na popel. Novým cílem messengera je centrum METANU, přesněji řečeno mrtvé tělo KABBA. SOL se mezitím musí bránit útokům vesmírných tahačů. Energetických výbojů si všimne Perry Rhodan. Terranec odlétá s malým opravárenským člunem na místo boje, identifikuje se Atlanovi tím, že mu zarecituje několik řádek ze slavné psychobásničky z Hellgate, a je neprodleně vpuštěn na palubu. Konečně je zase v kruhu milovaných!

To nezůstane ale skryto THOREGONU, který teď zaútočí. V panice odpojí všechny kontrolní satelity, ale Červení Helioti si netroufnou přiblížit se ke CANBEŘE. Zničí pouze několik technických zařízení ve Stanovišti METANU, zaútočí ale na SOL. Potom koliduje ničím nezadržovaný "konečný messenger" s jádrem METANU. To se roztrhne, a když se ztratí jím vyráběné extrémní prostorové zakřivení, "zhroutí" se Stanoviště METANU takříkajíc do sebe.