Perry Rhodan 2197 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2197
Název:Milionletý plán
(Der Jahrmillionenplan)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Perry Rhodan na prahu budoucnosti - Terranec se musí rozhodnout
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec se po zajímavé pouti nachází ve zvláštním prostoru

Chabed - semimateriální »Otec« jedné superinteligence navazuje kontakt

VAIA dodržel slovo: Perry Rhodan je transferován přímo do centra Prvního Thoregonu. Nachází se na balkónu Mega-Dómu, který krouží kolem jediné planety ve Stanovišti METANU. O tomto místě ale zpočátku neví vůbec nic. Protože nikdo nereaguje na jeho rádiové volání, vydává se na planetu. Okamžitě je ale zachycen lodí Kattixů a převezen na planetu. Tam spatří několik polomateriálních postav, které vypadají jako malí humanoidi. Jedna z těchto postav se k němu přiblíží a zcela se zhmotní. Bytost, Časoprostorový inženýr, se představí jako Chabed a poučí Rhodana o vědomostech o pozadí, které už známe, kromě jiného taky o dějinách superinteligence THOREGON. Tato superinteligence už ví, kdo Perry Rhodan je, a protože ho poslal VAIA, tak mu důvěřuje. Chabed mu udělá nabídku, kterou - jak věří - nemůže odmítnout. Rhodan má vstoupit do služeb THOREGONU a stát se vojevůdcem, který by rozšiřoval mocenskou oblast v normálním prostoru mimo PULSY.

Zatímco oba s malým plavidlem zdánlivě bezúčelně létají PULSEM (ve skutečnosti Chabed hledá SOL, jak Rhodan poznenáhlu pochopí), dozví se Rhodan konečně, o co v celém komplexu Thoregonu doopravdy jde. THOREGON patří k těm superinteligencím, kterým se nepodařilo vybudovat mocenskou oblast, kvůli čemuž měl být pomalu vymazán kosmokraty. Aby se působení kosmokratů vyhnul, utekl THOREGON do extrauniversálního PULSU, ze kterého chtěl kout dál své pikle. To mohl uskutečnit jen s pomocí analogového nukleotidu METANU. Jeho první pokusy s nukleotidem měli spíše experimentální charakter a měli sloužit pouze k odchýlení kosmokratů. Měly vzniknout Negasféry, které by posunuly rovnováhu mezi řádem a chaosem ve prospěch chaotarchů - dokud by s nimi kosmokraté museli bojovat, jak věří Thoregon, nemohli by se starat o něj. Výrazně důležitější měl ale být "Konečný messenger", který má zakrátko vzniknout. To co má THOREGON s tímto objektem v úmyslu, přesvědčí Rhodana o tom, že je superinteligence nemocná, nebo spíš pomatená na duši. S pomocí "Konečného messengeru" vysílaného přes Mega-Dómy, chce THOREGON zabít superinteligence, a to sice jen takové, které si už vybudovali mocenské oblasti. Tyto mocenské oblasti chce THOREGON převzít s Rhodanovou pomocí, přičemž struktura Helioty vybudované "koalice Thoregon" se přitom má dobře osvědčit. Tímto způsobem chce THOREGON jednak snížit "přelidnění" vesmíru superinteligencemi a na druhou stranu vybudovat si tak obrovskou mocenskou oblast, že kosmokraté nebudou mít jinou volbu, než mu přiznat právo na další existenci. První obětí "konečného messengera", který bude dodělán během několika dnů, má být THERMIOC.

Aby Rhodana pro tyto plány získal, předvede mu THOREGON v několika vizích přehled plánované budoucnosti. ID zemře, THOREGON převezme ochranu Lokální skupiny. Národy všech Thoregonských galaxií budou společně žít v míru a harmonii a stát společně proti kosmokratům. Mocnosti pořádku si proto netroufnou na žádný otevřený boj, ale přiznají THOREGONU místo na evolučním stupni superinteligencí. Až na Rhodana a Bostiche zemřou po mnoha tisíciletích všichni nositelé buněčných aktivátorů, protože jejich čipy náhle selžou. Rhodan se po dvou miliónech letech tělesné existence vzdá života a vstoupí do superinteligence THOREGON, která se mezitím připravuje na to, že se vyvine v materiální zdroj.

Mír, veselí, koláče a Rhodan mezi tím! Ne. Děkuji, řekne starý dobrý Perry, ne za tuto cenu, a připraví se na přemožení Chabeda, protože ten od Rhodana očekává, že mu bez okolků přehraje do rukou SOL. Nakonec Rhodan ale nemusí použít žádnou sílu, protože Chabed v panice zmizí - jeho poslední slovo zní "Hismoom"!

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál