Perry Rhodan 2177 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2177
Název:Cirkulár
(Das Zirkular)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Rebelové z Arth Chichath - pomáhají lidem z Mléčné dráhy
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere - Terranec v Prvním Thoregonu cestuje s kontejnerem a Math-Pata

Monkey - Oxtorňan hledá stopu, která by mohla patřit jeho Lamuuni

Elle Ghill - Mochichi přivede oba muže do kontaktu s Cilkulárem

Monkey a Alaska jsou v kontejneru, do kterého se jen sotva vejdou, na cestě k vůdci Mochichi. Doprava probíhá stejně jako všechno ostatní bez problémů. Jak se ale Oxtorňan a muž s maskou později dozvědí, konvoj přepadli Kattixu a kontejner se přitom zřítil. Oba přátelé se vydají na cestu přes poušť - z města, ze kterého je Mochichi odvezli, se vzdálili asi tisíc kilometrů. Poblíž leží prastaré město, ve kterém měli dříve žít Algorriani a už dlouho dobu platí za zakázané. Po krátkém pobytu v močálu, ve kterém se oba galaktici musí probíjet dotěrnými masožravci a drsnou krajinou, jsou znovu zaskočeny Mochichi. Ti je převezou k zakázanému městu Algorrianů, ve kterém se nachází tajná základna Mochichiů. Tam musí odpovídat na otázky Elle Ghilla, náčelníka rebelů. Alaska vypráví celý příběh až do příletu do Prvního Thoregonu a požádá Elle Ghilla, aby jejich těla proskenoval. Když si Mochichi všimne buněčného aktivátoru, jeho nedůvěra je ta tam. Přesně jako zemřelý Chiffa Phi považuje galaktiky za zmocněnce mocí řádu a nabídne jim spolupráci. Alaska jí mile rád přijme, protože v časovém poli čeká na pomoc zajatá SOL...

Elle Ghill jim prozradí několik důležitých informací. V Prvním Thoregonu je několik skupin, které se postavili na odpor Heliotům. Skupina odporu, kterou vede, se jmenuje Cirkuláři. Rebelové poznali, že všudypřítomná harmonie, která v Prvním Thoregonu panuje, má sloužit jen ke zklidnění pomocných národů Heliotů. Svítící bytosti pracují už dlouhou dobu na něčem, co nazývají Objekt Armaire nebo také Objekt nebezpečí, s pomocí kterého chtějí zlomit vládu mocí řádu v multiversu. S aktivitami tohoto objektu pravděpodobně souvisí také bludné aktivity časových studen. Helioti se ale neobyčejně obávají těchto efektů a/nebo všeho, co by mohlo z časových studen vyjít ven. Proto používají Kattixu jako lovce časových studen a sledují také rebely, protože ti chtějí navázat kontakty s těmi, kteří z časové studny vyjdou. Alaska a Monkey dostanou nové, přímo na ně přizpůsobené teleportační zařízení. Zatímco Monkey svůj sarkofág zvládne okamžitě, má Alaska s jeho řízením značné potíže. Po chybné transici se objeví v poušti, kde ho okamžitě napadnou Kattixu a musí být zachráněn zásahem oddílů Mochichiů. Zpočátku není jasné, jakým způsobem se Kattixům daří Mochichi vypátrat - v každém případě se poblíž zakázaného města objeví velká loď lovců časových studen a vypustí kluzáky, které okamžitě začnou s pátráním. Mochichiům nezbývá nic jiného, než evakuovat základnu.

Monkey mezitím objeví s pomocí svého Lamuuni ptáka tajnou jeskyni v Zakázaném městě, o které Mochichi nic nevědí. Pták předá Oxtorňanovi obrázek dvou spících Algorrianů. Monkey se k jeskyni prohrabe a okamžitě dostane mentální otázku, jestli je čistý vzduch? Přirozeně odpoví ano a krátce na to se v jeskyni objeví dvě skleněné rakve, které se až dosud nacházeli na jiné energetické hladině. Mochichi, kteří nevycházejí z úžasu, vezmou obě skleněné rakve s sebou. Cílem útěku je tajná centrála Cirkulárů.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál