Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2176
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2176
Název:Děti Thoregonu
(Thoregons Kinder)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Dva muži jako vetřelci - sleduje je lovec časových studen
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere - Terranec poznává razantní obranné prostředky

Monkey - Oxtorňan sestavuje ze součástek zvláštní věc

Sol Kirin - mladý Mochichi ukazuje Terrancům svůj domovský svět

Roch Kempsy - konstruktér Mochichiů má podivné zavazadlo

Alaska a Monkey jsou na palubě dopravní lodi na cestě k planetě Arth Chichath v Prvním Thoregonu, aby se setřásli ze stopy Kattixovy, respektive získali kontakt s dalšími Mochichi. Již během cesty potkají Mochichiho Rocha Kempsyho, kterému se ostatní cestující vyhýbají. Alaska se s ním dá do řeči, ale pak je kosmická loď znenadání napadena Kattixy. Ti zřejmě vůbec nejdou po galakticích, ale po Rochu Kempsym, který se sice vehementně brání, ale nakonec ho Kattixové zabijí. Po této příhodě se všichni ostatní cestující tváří tak, jako by nic neviděli - ačkoliv přitom mnoho z nich nalezlo smrt. Kapitán dopravní lodi předá galaktikům Mochichiho zavazadla, protože s tím zbožím nechce mít nic společného a protože tuší, že Alaska a Monkey Mochichi blíže znají.

Sotva se oba dostanou na Arth Chichath, otevřou zavazadlo a najdou uvnitř jednotlivé součástky pro teleportační zařízení Mochichiů. Monkey se projeví jako modelář a sestaví zařízení kus po kusu. Alaska se mezitím podívá po městě a využívá přitom Math-Pata. Jedná se o antigravitační skateboard, se kterým se dá rychle klouzat vzduchem a přitom dosahovat podivuhodných výšek. Nesmí se s ním ale otáčet vzhůru nohama, protože pak mohou selhat sponky, kterými jsou k přístroji zafixovány nohy. Děti se proto vedou tak, aby si při hrách netroufali moc vysoko. Alaska zachrání malou Sol, která ho následně provede po městě. Alaska tak spatří sochy, které znázorňují vymřelý národ. Tyto bytosti se čtyřma rukama a nohama, které trochu připomínají kentaury, se nazývají Algorriani a před dávnými časy plnili důležitou úlohu v rámci Prvního Thoregonu. Během prohlídky se Alaskovi podaří (vedle jednoho Heliota, který ho ale nezpozoruje) spatřit hologram, který znázorňuje PULS Prvního Thoregonu. Alaska věří, že v centru PULSU vnímá něco hrozivého, z čehož vychází nevysvětlitelný chlad. Alaska musí odejít, protože fragment Cappina kvůli hologramu začne provádět chaotické aktivity.

Zpátky v ubytovně musí Alaska vyzkoušet teleportační zařízení, které Monkey mezitím sestavil. Oba chtějí přístroj aktivovat a tímto způsobem navázat kontakt s ostatními Mochichi. Alaska, který se jen sotva vejde dovnitř, zapne sice oblek mentálním povelem (vypadá to, že funguje na podobném principu SERT), ale ovládat ho nemůže. Kontakt s Mochichi proběhne ale úplně jinak, než si galaktikové představovali. Zřejmě se jim podařilo zaměřit, jak Alaska oblek použil, a v ubytovně se objeví osm mužů. S pomocí svých obleků a silného poutacího pole se jim podaří vyřadit z boje bránícího se Oxtorňana. I Alaska, který na krátko zmizí s pomocí Math-Pata, je brzy chycen. Mochichi se radí, co udělají s oběma vězni, a rozhodnou se odvést je ke svému veliteli, který rozhodne o jejich osudu.