Perry Rhodan 2175 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2175
Název:Skok časem zpět
(Zeitsprung rückwärts)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Countdown běží - Eltani se postaví osudu
Hlavní postavy románu:

Troym LeCaro - dětský vládce Eltanů chce spatří pravlast svého národa

Elenea DeBanu - mladá Eltanka se postaví za svého vůdce

Fian DeGater - eltanský vědec nepostupuje s prací správným směrem

Anguela - Zvěstovatel se postaví nad planetou Sivkadam k rozhodující bitvě

Perry Rhodan - Terranec pozoruje konec celogalaktické civilizace

Na TEFANI vládne nesnesitelná nálada, protože opravy stroje času nedělají žádné pokroky. Troym LeCaro je s Fian DeGaterem ve sporu o vedení prací a rozhodne se s pomocným člunem odletět k legendárnímu domovskému světu Eltanů. Společně s mladou Eltankou Elenea DeBanu, svou blízkou důvěrnicí, dosáhne rajské planety Klarion a pokusí se tamějšího vůdce přesvědčit, že jeho národu hrozí zánik, protože v současnosti je Klarion existuje už jen ve vzpomínkách. Eltani se ale nenechají přesvědčit, nevěří LeCarovi, že přichází z relativní budoucnosti. Jak se dalo čekat, objeví se flotila AGLAZARŮ Inkvizice a promptně začne bombardovat Klarion - LeCarovi a jeho průvodkyni se podaří stěží zachránit, a to jen s podporou zvláštní bytosti: symbiotická (nebo parazitická) inteligentní bytost Assija přeskočí ze svého dosavadního nositele, polorobotického Eltana, na DeBanu, když její starý nositel rozrušením zemře (LeCaro mu nejspíš neměl tak krutě říct, že všichni Eltanové jsou zasvěcení smrti). S pomocí Assija dosáhnou oba budoucí Eltani své lodi, předtím než je Klarion beze zbytku zničen. Zpátky na TEFANI se symbion ještě jednou projeví velice nápomocně, když svými telepatickými schopnostmi objeví mezi Eltany sabotéra, který je zodpovědný za to, že opravy stroje času postupují tak pomalu. Chtěl zůstat v minulosti a vmísit se do inkvizice.

Sabotér je eliminován, předtím ale střelil DeBanu a zranil jí tak těžce, že musela ulehnout do regenerační nádrže. Když tam zápasí se smrtí, žádá jí symbiont o to, aby mu předala své myšlenky (vlastně obsah vědomí). Zdá se, že je něco jako psychoupír. V poslední chvíli zabrání LeCaro, aby Assija vysál ženě život. Parazit chce přeskočit na LeCara, aby ho také převzal, vypaří se ale na ochranném štítu Eltanovy kolébky. Náhle se objeví dvanáct Katamarů, které zřejmě pronásledovali loď LeCara z Klarionu. KARRIBO může sice odrazit útok AGLAZARŮ, ale proti dalším útočníkům by už měl jen málo šancí. Oprava stroje času teď sice pokračuje rychle kupředu, musí se ale ještě počkat na návrat LEIFA ERIKSSONA. Když se OBJEVITEL konečně vrátí (a to bez JOURNEE), nejsou ještě práce na časových generátorech zcela dokončeny. Navzdory tomu se Rhodan rozhodne pro návrat do přítomnosti, i když to znamená, že JOURNEE zůstane nezvěstný v minulosti Tradomu. LeCaro chce ale zůstat v minulosti, aby pomohl zbytkům svého národa. Vezme si pomocný člun, doprovází ho opět uzdravená DeBanu a jeho bývalý soupeř DeGater. Nedostane se ale moc daleko, protože zatímco stroj času začíná pracovat a lodě galaktiků jsou bezbranné, zaútočí velká flotila AGLAZARŮ. Troym se se svým pomocným člunem vrhne AGLAZARŮM vstříc, je přitom samozřejmě zničen, galaktikové tak ale získají rozhodující sekundy, které potřebují k tomu, aby provedli časový skok.

Anguela mezitím prožil těžkou hodinku v boji proti Inkvizici. S Calditickým palácem odletěl k Sivkadamu, svému starému domovu, a shromažďuje tam poslední věrné AGLAZARY a flotily Eltanů. Ale ani s nepředstavitelnou palebnou silou Paláce nemůže dlouho odolávat, zvláště když se objeví Sickz Uknadi s přesilou více než 100.000 AGLAZARŮ, které jsou kromě toho osazeni velice zkušenými Valenterskými oddíly. Když je poslední výspa Civilizace Thatrix zničena, rozhodne se Anguela ještě jednou pro útěk. Calditický palác se má stát symbolem naděje pro odpor proti Inkvizici rozumu.

Když se cestovatelé časem znovu objeví v přítomnosti, píše se datum 9. 5. 1312 NGL. Neúplně opravený stroj času takříkajíc shořel a zničil přitom TEFANI. Rhodan naváže kontakt s flotilou u Hvězdného okna. Krátce na to dostane informaci, že se tam objevila sonda, která je asi 160.000 let stará, pochází z cizí techniky, ale jednoznačně vysílá terranské poznávací znaky.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál